Atklāj jauno SIA „Rīgas meži” kokzāģētavu „Norupe”

Ceturtdien, 23. maijā, plkst. 12.00 tiks atklāta SIA „Rīgas meži” jaunā kokzāģētava „Norupe”, kas atrodas netālu no Ogres – Ikšķiles novadā. Kokzāģētava galveno uzsvaru liks uz produkcijas kvalitāti. Tās iekārtas ir ekonomiskas un nepatērē daudz enerģijas. Materiālu apstrādē tiek izmantota ēvelmašīna no firmas „Weinig”. Kokzāģētavā ir modernas kokmateriālu žāvēšanas kameras. Ražošanas iekārtas iespējams ātri un elastīgi pārprofilēt, lai operatīvi reaģētu uz klienta prasībām un ražotu plašu produkcijas spektru klientiem, kuriem nav nepieciešami lieli produkcijas apjomi.

Kokzāģētavā paredzēts pārstrādāt neliela izmēra skujkoku baļķus. Galvenais gatavās produkcijas veids būs žāvētas un ēvelētas mēbeļu sagataves, bet papildu produkcijas veids – apdares dēļi. Maksimālā plānotā pārstrādes jauda ir 50 000 m3 apaļkoksnes gadā, bet gatavās produkcijas izlaides apjoms – 25 000 m3 gadā.

SIA „Rīgas meži” apsaimnieko Rīgai piederošos mežus un ir viens no lielākajiem meža īpašniekiem Latvijā, kas ik gadus izsolēs pārdod 150 000 m3 augošas koksnes. 2012. gadā SIA „Rīgas meži” uzsākusi mežizstrādes darbus, bet tagad uzsāks arī koksnes pārstrādi, lai gūtu papildu ienākumus. Kokzāģētavas darbībai un materiālu žāvēšanai nepieciešamā siltumenerģija tiek ražota no biomasas, kas tiek iegūta pilsētai piederošajos mežos. Kokzāģētava dos darbu 25 darbiniekiem. Nākotnē plānots ieviest otru ražošanas maiņu un palielināt apaļkoku pārstrādes apjomu līdz 80 000 m3 gadā.

Kokzāģētavā „Norupe” paredzēts arī izveidot SIA „Rīgas meži” vides izglītības centru „Zaļā klase”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību meža apsaimniekošanai un meža nozares lielajai nozīmei Latvijā. Tās ietvaros interesentiem tiks demonstrēts pilns meža apsaimniekošanas un koksnes pārstrādes cikls „no sēklas līdz dēlim”.

 

Raksts: “Atklāj jauno SIA „Rīgas meži” kokzāģētavu”, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa, publ. 22.05.2013

Avots:www.riga.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *