Latvijas un Dienvidkorejas pārstāvji pārrunā ekonomiskās sadarbības iespējas

Latvijai un Dienvidkorejai ir liels ekonomiskās un politiskās sadarbības potenciāls, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, trešdien, 22.maijā, oficiālās vizītes ietvaros Seulā tiekoties ar Dienvidkorejas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāju Kanu Čanhi (Kang Chang-hee). Vienlaikus ar gandarījumu atzīts, ka pēdējos gados abu valstu attiecībās vērojama strauja attīstība, par ko liecina gan savstarpējās tirdzniecības apjoma pieaugums, kas 2012.gadā, salīdzinot ar iepriekšējo, sasniedza gandrīz 30%, gan Dienvidkorejas vēstniecības atvēršana Rīgā.

Saeimas priekšsēdētāja pauda pārliecību, ka, neskatoties uz ģeogrāfisko attālumu, starp Latviju un Dienvidkoreju visās jomās iespējami vēl ciešāki kontakti. Latvija ir ieinteresēta attīstīt konstruktīvas un aktīvas ilgtermiņa attiecības ar Dienvidkoreju. Pārrunājot ekonomisko sadarbību, S.Āboltiņa norādīja, ka Latvija redz potenciālu attīstīt sadarbību tādās nozarēs kā tranzīts un loģistika, kokapstrāde, inženierija, elektronika un tūrisms. Nākamais būtiskais solis ir sadarbības līguma noslēgšana starp Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Korejas Mazo un vidējo uzņēmumu federāciju.

No koka izstrādājumiem saskaņā ar LR Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2012.gadā no Latvijas uz Dienvidkoreju visvairāk eksportēti zāģmateriāli – 9,47 miljonu latu vērtībā, kas ir par 11% vairāk nekā 2011.gadā -, profilētie zāģmateriāli – 1,27 miljonu latu vērtībā (-3%) un saplākšņu materiāli – 416,2 tūkst. latu vērtībā (+13%).

 

Raksts: “Solvita Āboltiņa: Latvijai un Dienvidkorejai ir liels ekonomiskās un politiskās sadarbības potenciāls”, Saeimas Preses dienests, publ. 22.05.2013

Avots:www.saeima.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *