“Kooperācijas birzs” stādīšana – Meža dienu centrālais pasākums Alsungas novadā

Piektdien, 24. maijā, no pulksten 12.00 Alsungas novadā notiek Meža dienu 2013 centrālais pasākums – „Kooperācijas birzs” stādīšana. Pasākuma mērķis ir izcelt vairākus notikumus pagājušā gada laikā, kas ir veicinājuši meža īpašnieku kooperācijas attīstību.

Šogad Meža dienām aprit 85. gadskārta. Meža dienu 2013 moto: „Kopā nākotnes mežam!”, līdz ar to šogad Meža dienu pamatmērķis ir meža īpašnieku kooperācijas idejas popularizēšana Latvijā. Alsungas apkārtnē dzīvojošie meža īpašnieki ir pirmie, kas atjaunojuši meža īpašnieku kooperācijas kustību, nodibinot meža īpašnieku kooperatīvu „Mežsaimnieks”. Meža dienu pasākuma laikā mežinieki kopīgi ar lauksaimnieku kooperatīvu pārstāvjiem stādīs simbolisku kooperācijas bērzu birzi, tādējādi simboliski apliecinot, ka Latvija un meža nozare var būt stipra tikai kopīgā sadarbībā.

Kā ik gadus Meža dienu ideju realizēšanu atbalsta arī Meža attīstības fonds, konkursā par Meža dienu norisi savas idejas kā padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem, pilnveidojot atpūtas vietas, kā arī radīt jaunas aktīva dzīvesveida veicinošas mazās arhitektūras formas, radoši un pārdomāti izmantojot koku kā būvmateriālu iesniegušas 49 pašvaldības.

Meža dienu ietvaros visa Latvijas sabiedrība tiek aicināta padarīt Latviju skaistāku ar koku stādījumiem, labiekārtojot un radot jaunas atpūtas vietas mežā, kā arī pievēršot lielāku uzmanību koksnes plašākai izmantošanai ēku būvniecībā, interjerā vai savas sētas labiekārtošanā. Meža dienu pasākumus organizē valsts un pašvaldību iestādes, nozares uzņēmumi, meža īpašnieki u.c. Kopumā ar vairāk nekā 400 dažādu pasākumu kalendāru var iepazīties Zemkopības ministrijas mājas lapā www.zm.gov.lv sadaļā „Aktuālais meža nozarē”.

 

Raksts: “Alsungas novadā notiks Meža dienu 2013 centrālais pasākums”, Māra Mīkule, Meža departments, publ. 23.05.2013

Avots: http://www.zm.gov.lv/index.php?sadala=2269&id=15470

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *