Vācija kļuvusi par lielāko Itālijā ražoto kokapstrādes iekārtu pircēju

Itālijā ražoto kokapstrādes iekārtu eksporta rādītāji aizvadītā gada pēdējā ceturksnī bija krietni labāki nekā tika cerēts. Tādējādi arī gads kopumā noslēgts ar salīdzinoši labākiem rezultātiem – ražotāju ienākumi 2012.gadā sastādīja 1,15 miljardus eiro. Tas ir par 44 miljoniem jeb 3,7% mazāk nekā 2011.gadā, lai gan vēl tikai nesen Itālijas kokapstrādes iekārtu ražotāju asociācija „Acimall” prognozēja ienākumu samazinājumu 8% apmērā.

Galvenā problēma kokapstrādes iekārtu ražotājiem joprojām ir pašmāju tirgus. Taču pārdošanas apjomi samazinājušies arī citās ES valstīs, kopumā sastādot 524 miljonus eiro (-6%). Par vadošo Itālijā ražoto kokapstrādes iekārtu noieta tirgu ar 104 miljoniem eiro (+7,6%) kļuvusi Vācija. Tajā pašā laikā iekārtu eksports uz Franciju samazinājās par 17% līdz 88 miljoniem eiro. Par aptuveni 12% mazāk iekārtu realizēts uz Poliju – 49 miljonu eiro kopvērtībā, un par 5% mazāk uz Beļģiju – 47 miljonu eiro vērtībā. Savukārt uz Lielbritāniju, pateicoties britu virtuvju mēbeļu ražotāja „Howden Joinery Group” veiktajam apjomīgajam pasūtījumam Itālijas iekārtu ražotājam „Biesse S.p.A.” eksports sasniedza  46,8 miljonus eiro (+49,4%).

Uz Spāniju asociācijas „Acimall” uzņēmumu piegādāto kokapstrādes iekārtu kopējā vērtība 2012.gadā sastādīja tikai 24 miljonus eiro, lai gan pirms pasaules finanšu krīzes šis bija viens no lielākajiem Itālijas kokapstrādes iekārtu pircējiem, kopējam pasūtījumu apjomam pārsniedzot 100 miljonus eiro. Uz pārējām Eiropas valstīm, kas nav ES dalībvalstis, iekārtas realizētas 209 miljonu eiro kopvērtībā (+2,5%). Tostarp uz Krieviju, kas sevi pierādījusi kā stabilu noieta tirgu šajā reģionā, eksports audzis par 21% līdz 76 miljoniem eiro. Par desmit miljoniem eiro pārdošanas apjomi auguši arī uz Ukrainu (līdz 10 milj. eiro) un Baltkrieviju (līdz 20 milj. eiro), turpretī uz Turciju eksports nedaudz samazinājās – par 6,1% līdz 39,8 miljoniem eiro.

Ziemeļamerikas tirgū situācija atkarīga no pārdošanas rezultātiem ASV, kas joprojām ir lielākais Itālijā ražoto kokapstrādes tehnoloģiju realizācijas tirgus ārpus Eiropas ar 70 miljoniem eiro (+24%). Tomēr šis rādītājs joprojām krietni atpaliek no pirmskrīzes periodā sasniegtajiem 110 miljoniem eiro. Par 18% audzis eksports uz Brazīliju, kur 2012.gadā iekārtas piegādātas 61,2 miljonu eiro kopvērtībā. Nedaudz vairāk kokapstrādes iekārtu eksportēts arī uz Tuvajiem Austrumiem – 47 miljonu eiro kopvērtībā (+4,5%). Savukārt uz Ķīnu eksports samazinājās par 22,7% līdz 38,8 miljoniem eiro.

 

Raksts: “ITALIAN WOODWORKING TECHNOLOGY: GERMANY IS THE “TOP CUSTOMER””, Acimall, publ. 15.04.2013

Avots:www.acimall.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *