Akcijas “Skābeklis” ietvaros Muzeju naktī Latvijā iesēti ap 20 tūkstoši kociņu

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijas “Skābeklis” ietvaros 12 muzejos dažādās Latvijas pilsētās un pagastos Muzeju naktī darbojās īpašas „Skābekļa darbnīcas”, kurās ikviens apmeklētājs kopā ar „Latvijas valsts meži” darbiniekiem varēja iesēt savu kociņu un piedalīties “Skābekļa mežu” veidošanā. Kopumā ir izdevies iesēt ap 20 tūkstošus egļu un priežu sēklu.

Īpaši liela interese par „Skābekļa darbnīcas” sēšanas procesu bija apmeklētājiem Latvijas Dabas muzejā, veidojot garu rindu pie ieejas durvīm. Ikviens vēlējās iegūt savu “Skābekļa” kociņu, lai vēlāk to iestādītu piemājas pagalmā vai mežā. Paralēli sēšanai, apmeklētāji varēja noskatīties īpašas video filmiņas un iepazīties ar meža augšanas un atjaunošanās procesu. Atbalstot ideju par Latviju kā zaļāko valsti pasaulē, “Skābekļa mežu” veidošanā iesaistās arī sabiedrībā zināmi cilvēki.

Jau kopš aprīļa beigām visā Latvijas teritorijā AS “Latvijas valsts meži” uzsākusi vērienīgu “Skābekļa mežu” stādīšanu – ik nedēļas apstādot 1800 līdz 2000 hektāru lielu teritoriju. Šī gada laikā plānots veikt mežu stādīšanu 10,2 tūkstošu hektāru apjomā. Šogad kopumā LVM plāno iestādīt ap 30 miljonus koku stādu, tādējādi atjaunojot gandrīz 16 tūkstošus hektāru meža.

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcija “Skābeklis” tika uzsākta 2010. gada pavasarī ar mērķi padarīt Latviju par zaļāko valsti pasaulē. Akcijas laikā visā Latvijā kopumā iesēti un iestādīti vairāk nekā 90 miljoni koku. Koki augot, savāc no gaisa kaitīgo ogļskābo gāzi, to efektīvi absorbē un ražo skābekli, tādējādi samazinot gaisa piesārņojumu un nodrošinot labāku gaisa kvalitāti. Turklāt 1 m3 koksnes augšanas laikā savāc tonnu kaitīgās ogļskābās gāzes un izdala 727 kilogramus skābekļa.

 

Raksts: “Muzeju naktī visā Latvijā esam iesējuši 20 tūkstošus „Skābekļa” kociņu”, Mammadaba, publ. 20.05.2013

Avots: www.mammadaba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *