Atklāta šķeldu katlumāja “Rīgas siltums” siltumcentrālē “Zasulauks”

Pirmdien, 27.maijā, uzņēmuma “Rīgas siltums” siltumcentrālē “Zasulauks” (Rīgā, Kandavas ielā 16) ekspluatācijā nodota jauna biokurināmā katlumāja, kur siltumenerģijas ražošanā kā kurināmais tiks izmantotas koksnes šķeldas. Jaunā katlumāja darbosies bez pastāvīga apkalpojošā personāla. Tās siltuma jauda ir 20 MW.

Ar jauno katlumāju AS “Rīgas siltums” turpina savu investīciju politiku Rīgas pilsētas siltumapgādes attīstībā un efektivitātes paaugstināšanā, nodrošinot konkurētspējīgu un drošu siltumapgādi. Siltumenerģijas ražošanas jomā uzņēmuma attīstības plānos ietilpst dabasgāzes īpatsvara samazināšana, palielinot biokurināmā īpatsvaru kurināmā bilancē, tā stabilizējot siltuma cenu. Kā ziņu portālam ‘Focus.lv’ informēja uzņēmuma padomē, pateicoties jaunajai katlumājai, jau no jūlija “Rīgas siltums” samazināšot siltumenerģijas tarifus par 3% – no pašreizējiem 42,81 latiem līdz 41,61 latam par megavatstundu.

Jau ziņots, ka šā gada sākumā jauna biomasas koģenerācijas stacija atklāta arī “Rīgas siltums” siltumcentrālē “Ziepniekkalns” (Rīgā, Tīraines ielā 5a), kas šobrīd ir viena no lielākajiem centralizētās siltumapgādes siltumavotiem Latvijā, kur kā kurināmo izmanto šķeldu. Tās siltuma jauda ir 22 MW un elektriskā jauda – 4 MW. Līdz ar šo abu projektu realizāciju plānotais atjaunojamo energoresursu īpatsvars uzņēmuma kurināmā bilancē sasniegs vairāk kā 20%. Pateicoties Zasulauka katlumājai, „Rīgas siltums” dabasgāzes patēriņš samazināsies par 12 milj.m3 gadā, savukārt šķeldu patēriņš pieaugs līdz 413 berkubikmetriem gadā, kas ir 13 reižu lielāks apjoms nekā uzņēmums patērēja 2010.gadā. Pašlaik visu nepieciešamo biokurināmā apjomu uzņēmumam piegādā „Pata AB”, taču netiek izslēgta arī vienošanās ar „Rīgas mežiem”.

 

 

Raksts: “No jūlija par 3% Rīgā tiks samazināti siltumenerģijas tarifi. Atklāta jauna katlumāja”, SIA FOCUS Online, publ. 27.05.2013

Avots:www.focus.lv

http://www.rs.lv/index.php?aid=1&id=1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *