Starptautiskajās putnu vērošanas sacensībās uzvarējusi komanda “Estbirding”

Sestdien un svētdien Latvijā notikušajās starptautiskajās putnu vērošanas sacensībās „Latvijas valsts mežu putnu rallijs – 2013″ uzvarējusi komanda „Estbirding” (Margus Ots, Andris Klepers, Peeter Raudsepp, Marilliis Martson, Mihkel Metslaid), kas sacensību laikā reģistrējusi 160 putnu sugas. Sacensībās piedalījās sešas pieredzējušu putnu vērotāju un ornitologu komandas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Visām komandām kopumā sacensību laikā izdevās novērot un reģistrēt 200 putnu sugas.

„LT” (Armandas Naudzius, Marius Karlonas, Vilius Paskevicius, Vytautas Eigirdas) ar novēroto putnu sugu – purva pūci (Asio flammeus) dienas laikā Užavas laukos – ieguva atzinību par interesantākā putna novērojumu sacensību laikā.

Sacensību laikā, kas norisinājās Kurzemē un Zemgalē no 25. maija plkst. 11.00 līdz 26. maija plkst. 11.00, komandas ar pašu izvēlētiem pārvietošanās līdzekļiem apsekoja sacensību teritoriju, Latvijas putnu sarakstā vizuāli un audiāli fiksējot noteiktās putnu sugas un pasugas, ievērojot nosacījumu, ka sacensību sarakstā fiksējamās sugas vai pasugas putns jānosaka vismaz trīs komandas dalībniekiem. Katrā komandā bija trīs līdz pieci dalībnieki. Sacensību tiesneši bija pieredzējuši putnu pazinēji Valdis Roze, Kārlis Millers un Kaspars Funts.

Putnu vērošanas ralliju organizēja AS „Latvijas valsts meži”, Latvijas Putnu fonds un portāls www.latvijasputni.lv.

 

Raksts: “Starptautiskās putnu vērošanas sacensībās „Latvijas valsts mežu putnu rallijs – 2013” uzvarējusi komanda “Estbirding””, Mammadaba, publ. 26.05.2013

Avots: www.mammadaba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *