Amatniecības produktu eksporta attīstībai svarīga komunikācija interneta vidē

Pagājušajā nedēļā biznesa inkubators Magnus rīkoja semināru par efektīvu biznesu interneta vidē. Tā ietvaros cita starpā tika aplūkotas iespējas, kā veiksmīga komunikācija internetā var palīdzēt pašmāju amatniekiem. Par to, kādas ir mūsdienu iespējas vietējo amatnieku produktu veiksmīgai virzīšanai globālā tirgū un kā valsts varētu atbalstīt amatniecības nozari, portālam Nekrize.lv stāsta amatniecības zīmola Neeman tools idejas autors Jēkabs Dimiters.

„Lai produkts iekarotu savu vietu tirgū, svarīgs ir gan tā pasniegšanas veids, gan pievienotā vērtība. Amatniecības izstrādājumam nepieciešams dot savu stāstu – kā tas tapis. Turklāt jāņem vērā, ka produktam jābūt arī pievilcīgam, funkcionālam un oriģinālam. Nepieciešams atrasts savu odziņu, kuru ielikt produktā. Jāteic, ka mūsdienās amatniecības nozarē radītie produkti tirgū ieņem ekskluzīvu vietu, jo kopumā tirgus ir pārpildīts ar masu produkciju, kura kļūst arvien garlaicīgāka. Tiesa, tajā pašā laikā amatniecība ir pakāpeniski izzūdoša lieta. Tai nepieciešams modernizēties, tādējādi ejot līdzi laikam un iekarojot plašākus tirgus. Amatniekiem būtu jāizmanto mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas, popularizējot savu produkciju. Tā kā augsti attīstītās valstīs kā ASV un Japānā amatniecība ir diezgan izsīkusi, mums – Eiropas valstīm – ir iespējams parādīt to, ka neesam aizmirsuši savas tradīcijas un senos amatus. Tas mums palīdzētu konkurēt globālajā tirgū. Raksturojot situāciju amatniecības nozarē Latvijā, uzskatu, ka valstij nepieciešams apzināt visus amatniekus, kuri ražo konkurētspējīgus produktus ne tikai vietējam, bet arī globālajam tirgum. Daudzi amatnieki pārstāv gados vecāko paaudzi, un viņiem trūkst zināšanas, lai, piemēram, izveidotu mājaslapu, kur piedāvāt savu produkciju. Tādēļ, ja no valsts puses nāktu iniciatīvā izveidot kopēju mājas lapu visiem Latvijas amatniekiem, domāju, ka tas būtu labs risinājums, lai veicinātu nozares attīstību un nestu Latvijas vārdu pasaulē.

Runājot par biznesa attīstību, jāteic, ka Latvijā pieprasījums pēc mūsu ražotajiem produktiem – dažādiem darbarīkiem – ir salīdzinoši neliels – 2%. Taču, jau uzsākot biznesu, mūsu mērķis nebija orientēties uz Latvijas tirgu. Lielāko daļu produkcijas eksportējam uz ASV – aptuveni 90%. Lai iekarotu ASV tirgu, nemeklējām sadarbības partnerus un nebraucām uz dažādām izstādēm. Mēs izveidojām estētisku videoklipu par to, kā top mūsu produkcija. To izvietojām dažādos amatniecības interneta forumos ASV un uzsākām komunikāciju ar saviem potenciālajiem klientiem. Būtiski ir iedot „garšu” savam produktam.”

 

Raksts: “Lai attīstītu amatniecības nozari un eksportu, nepieciešams apkopot amatnieku darbus vienuviet”, Nekrize.lv, publ. 29.05.2013

Avots:www.nekrize.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *