Ekoloģiska un videi draudzīga eksterjera koka virsmu apstrāde

Līdzīgi kā interjerā arī ikvienas mājas eksterjerā neatkārtojamu savdabību un oriģinalitāti iespējams panākt ar koka elementiem, kas ir nezūdoša klasika.

Koka mēbeles ir populārākais dārza mēbeļu veids, jo to lielākais pluss ir spēja harmoniski saplūst ar jebkuru ainavu, savukārt mīnuss ir dabiska materiāla pakļaušanās nenovēršamajam laika zobam. Koka mēbeles ir darinātas no organiska materiāla, ļoti patīkamas saskarsmē, nesakarst un neatdziest līdz stindzinošam aukstumam, taču krasas laika apstākļu maiņas rada zināmas grūtības to kopšanā. Tāpēc, lai pagarinātu ārtelpās esošo koka izstrādājumu kalpošanas laiku un tie saglabātu savu izskatu kā jauni daudz ilgāk, ir nepieciešama to speciāla apstrāde.

Latvijā  visizplatītākās ir no egles un priedes ražotās dārza mēbeles. Ilgākai kalpošanai ir svarīgi, lai koks tiktu rūpnieciski apstrādāts ar spiediena impregnēšanas tehnoloģiju. Šādi apstrādātu dārza mēbeli vēlāk ir arī daudz vieglāk kopt.

2005.gadā dibinātais uzņēmums “A.V.A. PARKETS”, kas nodarbojas ar masīvkoka grīdu ieklāšanu, restaurāciju un tālāku apstrādi ir Vācijā ražoto SAICOS eļļu izplatītājs. Uzņēmums koka virsmu apstrādei piedāvā caurspīdīgas eļļas, dabīgus pārklājumus iekštelpām,  koka impregnēšanas līdzekļus, konservējošās koka beices un speciālās eļļas. Piemēram, SAICOS Speciālā eļļa iesūcas koka virskārtā, uzturot to veselīgu, elastīgu un aizsargājot virsmu pret ārējās vides iespaidu, mitrumu un netīrumiem. Cita priekšrocība, īpaši koka klājiem: apstrādātā virsma pēc eļļas izžūšanas ir absolūti neslīdoša. Turklāt SAICOS Speciālā eļļa kokam ir maz smaržojoša, un kad izžuvusi – nesmaržo. Tā kļūst par daļu no koka, un atjaunošanas gadījumā nebūs vajadzīga slīpēšana vai kasīšana: tikai jāuzklāj jauna kārta uz tīras sausas virsmas. SAICOS Speciālā eļļa ir piemērots pārklājums gan cietam un smalkam kokam, gan termokokam un ar spiedienu impregnētam kokam; nesatur biocīdus vai fungicīdus, ne arī jebkādus citus konservantus, tādēļ to droši var lietot arī iekštelpās.

 

Avots:  http://www.avaparkets.lv/?id=8&lang=lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *