Latvijas mazo uzņēmēju atbalstam novembrī rīkos “Mazā biznesa dienu”

Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu foruma (MVU Forums) iniciatīva «Atbalsti mazo biznesu!» pulcē sadarbības  partnerus – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), uzņēmumus Lursoft, Latvijas Pasts un banku Citadele, lai veicinātu mazo uzņēmumu attīstību Latvijā un šā gada 16.novembrī uzrunātu vairāk kā 30 000 mazo uzņēmumu dalībai «Mazā biznesa dienā».

Iniciatīvas autors, MVU Foruma valdes loceklis, Kristaps Banga atgādina, ka Latvijā pirmo reizi «Mazā biznesa diena» tika izsludināta 2012.gada novembrī, kas turpmāk katru gadu notiks novembra trešajā sestdienā, lai ikviens iedzīvotājs uzzinātu vairāk par mazajiem uzņēmumiem Latvijā, ar saviem pirkumiem šajā dienā varētu tos īpaši atbalstīt un gūtu iedvesmu savam biznesam.

Balstoties uz starptautisko pieredzi, šajā dienā pieaugs gan mazo uzņēmumu atpazīstamība, gan to apgrozījums, pārliecināta MVU Foruma valdes priekšsēdētāja Elīna Egle. Iniciatīva šobrīd pulcē vairāk kā 350 mazā biznesa pārstāvjus un atbalstītājus sociālajā tīklā Facebook. Šogad iniciatīvai pievienojas arī nozaru biznesa līderi. Uzņēmējus ar «Mazā biznesa dienas» norisi iepazīstinās reģionālos forumos rudenī, bet sabiedrība uzzinās par praktisku iespēju atbalstīt Latvijas mazo biznesu Eiropas Mazā biznesa nedēļas laikā. Šogad darbu uzsāks arī integrētas interneta platformas, savukārt lielie uzņēmumi aicināti īstenot īpašus pasākumus mazajiem uzņēmumiem savās piegādes ķēdēs.

Tieši mikro un mazie uzņēmumi, kas no kopējā uzņēmumu skaita valstī sastāda teju 94%, ir viens no Latvijas ekonomikas virzītājspēkiem, uzsver Lursoft valdes priekšsēdētāja Iluta Riekstiņa. Pateicoties savai neizsīkstošajai enerģijai un jaunajām biznesa idejām ik gadu tiek dibināti aizvien jauni mikro un mazie uzņēmumi, kļūstot par nozīmīgu spēlētāju ne tikai galvaspilsētas, bet arī reģionu uzņēmējdarbībā. Patlaban lielākajā daļā šo uzņēmumu tiek nodarbināts 1 – 5 darbinieki, taču, veiksmīgas darbības rezultātā darba vietu skaits, līdz ar uzņēmumu izaugsmi, tikai palielināsies. Arī Bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile ir vienisprātis, ka mazie uzņēmumi ir Latvijas uzņēmējdarbības nākotne – mūsu nākotnes lielie uzņēmumi, eksportētāji un darba vietu radītāji. Tāpēc atbalstīt mazos uzņēmumus šobrīd ir ļoti svarīgi.

 

Raksts: “Bizness vienojas par «Mazā biznesa dienu» visā Latvijā!”, Db.lv, publ. 29.05.2013

Avots: www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *