GRANDEG plāno aizsākt jaunu ēru granulu apkures katlu ražošanā

Latvijas granulu apkures katlu ražotājs SIA GRANDEG vienojies ar ASV izmešu kontroles tehnoloģiju līderi ClearSign Combustion Corporation (ClearSign) par sadarbības uzsākšanu ar mērķi kopīgi izstrādāt GRANDEG ražotajiem granulu apkures katliem piemērotu tehnoloģisku risinājumu, kas nodrošinās vēl efektīvāku granulu sadedzināšanu un samazinās, kā arī kontrolēs degšanās procesa rezultātā radušos izmešu daudzumu.

„GRANDEG jau 20 gadus aktīvi nodarbojas ar inovatīvu tehnoloģiju izstrādi, ražojot produktus, kas ne tikai atbilst augstākajiem kvalitātes standartiem, bet arī darbojas efektīvi un ekonomiski. Sadarbība ar ClearSign ir lieliska iespēja mūsu klientiem piedāvāt unikālas granulu apkures sistēmas, vienlaikus stiprinot mūsu pozīcijas tirgū,” min GRANDEG vadītājs Andris Lubiņš. „ClearSign izstrādāto ECCTM (Electrodynamic Combustion Control) tehnoloģisko risinājumu izmantošana nodrošinās ne tikai efektīvākus sadegšanas procesus, bet arī būtiski samazinās degšanas procesa rezultātā radušos izmešu daudzumu. Kopā ar ClearSign GRANDEG aizsāks jaunu ēru granulu apkures katlu ražošanā, piedāvājot kompaktātus, vēl efektīvākus un ekonomiskākus granulu apkures katlus ar ievērojami mazāku izmešu daudzumu.”

ClearSign vadītājs Riks Rutkovski: „Mēs esam gandarīti par sadarbību ar tādu uzņēmumu kā GRANDEG, kas ir pierādījis savu profesionalitāti un izcilību gan inovāciju, gan produktu izstrādes jomā. GRANDEG ražotie produkti ir zināmi kā vieni no labākajiem un uzticamākajiem granulu apkures katliem Eiropas tirgū.”

Granulu apkures sistēmu tirgus ir pietiekami liels. Un tas turpina paplašināties. Eiropas Savienības dalībvalstīs ik gadu tiek pārdoti vairāk nekā divi miljoni krāšņu un kurtuvju, kas darbināmas ar koksnes granulām. ASV vien vairāk nekā 600 000 mājsaimniecību izmanto koksnes granulu apkures sistēmas. Eiropā pieprasījums pēc šīm apkures sistēmām ik gadu pieaug par vairāk kā 25%, paverot jaunas perspektīvas arī apkures iekārtu ražotājiem. Laika periodā no 2007. līdz 2010.gadam pasaules koksnes granulu tirgus piedzīvoja strauju kāpumu, kad saražotie apjomi palielinājās no teju 8 miljoniem tonnu līdz vairāk nekā 14 miljoniem tonnu gadā. Šī tendence turpinās – prognozēts, ka Eiropas Savienībā vien saražoto koksnes granulu kopējais apjoms līdz 2020.gadam varētu sasniegt 35 – 50 miljonus tonnu.

Projekta īstenošanā GRANDEG plāno investēt līdz 500 000 ASV dolāru. Jaunais tehnoloģiskais risinājums tirgū būs pieejams 2014. gadā. Abi uzņēmumi plāno turpināt sadarbību arī pēc šī projekta realizācijas.

 

Raksts: “ClearSign un GRANDEG paziņo par sadarbības līguma noslēgšanu”, GRANDEG, publ. 10.04.2013

Avots: http://www.grandeg.lv/?item_id=34&id=98&l=3

Raksts: “ClearSign, Grandeg to cooperate on pellet boilers”, ClearSign Combustion Corp., publ. 12.04.2013

Avots: www.biomassmagazine.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *