Latvijas koka kurināmā ražotāji apmainās kontaktiem ar tirgotājiem Beļģijā

6.jūnijā Latvijas vēstniecības Beļģijā telpās notika Latvijas koka kurināmā tirdzniecības misija, kuru organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) pārstāve Nīderlandē Rita Rozīte sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Beļģijā.

Tirdzniecības misijā piedalījās pieci uzņēmumi no Latvijas: SIA Baltic Wood Trading, SIA Dižmežs, SIA MV Tara, SIA Hansa Trading un SIA Profecto. Visiem Latvijas uzņēmumiem jau ir eksporta pieredze, un šī tirdzniecības misija sniedza iespēju izveidot kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem Beļģijā, kā arī palīdzēja iegūt pilnvērtīgāku priekšstatu par Beļģijas tirgu, kas daudziem Latvijas uzņēmumiem līdz šim bijis neatklāts. Tirdzniecības misijā piedalījās pieci beļģu uzņēmumi, kuri nodarbojas ar koka kurināmā, piemēram, kamīna malkas, iekura skalu, granulu, brikešu tirdzniecību.

Koksne un tās izstrādājumi ir populārākais Latvijas eksporta produkts uz Beļģiju, tomēr jaunpienācējiem tirgū nav viegli atrast savu nišu. Latvijas vēstniece Beļģijā Lelde Līce – Līcīte, uzrunājot uzņēmējus, uzsvēra, ka tirdzniecības misija ir efektīvs veids kā veicināt jaunpienācēju ienākšanu tirgū, un pauda cerību, ka jaunizveidotie kontakti pāraugs auglīgā sadarbībā.

Latvijas ražotāju koka kurināmā tirdzniecības misijas LIAA regulāri organizē uz Skandināvijas valstīm. Šogad, sakarā ar Latvijas uzņēmumu pieaugošu interesi par Beļģijas tirgu, tirdzniecības misija uz Beļģiju tika apvienota ar misiju uz Nīderlandi. Kopumā divu dienu tirdzniecības misija ir devusi Latvijas uzņēmumiem iespēju iegūt 13 jaunus kontaktus Beniluksa tirgū.

 

Raksts: “Vēstniecībā Beļģijā notiek Latvijas koka kurināmā ražotāju tirdzniecības misija Beļģijā”, LR Ārlietu ministrija, publ. 06.06.2013

Avots: http://www.mfa.gov.lv/lv/belgium/jaunumi/zinas/2013/06-06/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *