Centrāleiropā tiks realizēts apjomīgs daudzmiljonu vērts kokapstrādes projekts

Krievijas kokapstrādes uzņēmums «Lesnoj mir» gatavojas Kaļiņingradas apgabalā (pie Baltijas jūras starp Poliju dienvidos un Lietuvu ziemeļos) uzcelt koksnes dziļās pārstrādes rūpnīcu, kur gadā plānots saražot līdz 495 000 kubikmetru zāģmateriālu, 215 000 kubikmetru parasto un laminēto kokskaidu plātņu, kā arī 23 000 tonnu kurināmo koksnes granulu apkures katlu darbināšanai. Rūpnīcas izbūvē varētu tikt investēti 4 miljardi rubļu (~65,2 miljoni latu) un loģistikas un noliktavu kompleksa izveidē – 2 miljardi rubļu (~32,6 miljoni latu).

Par nepieciešamo koksnes resursu piegādi līgumus ar vairākiem lieliem mežizstrādes uzņēmumiem no Kostromas un Kirovas apgabaliem, kā arī Komi Republikas, uzņēmums jau noslēdzis. Saražotās produkcijas mērķa tirgus ir Eiropas Savienības valstis. Pieņemot, ka ienākumi no saražotās produkcijas realizācijas gadā sasniegs 175 miljonus eiro un peļņa – 60 miljonus eiro, aprēķināts, ka projekts atmaksāsies piecu gadu laikā. Uzņēmums projektā investējis jau aptuveni 600 miljonus rubļu (~14 miljonus latu) un šobrīd notiek pārrunas par finansēju piesaisti ar bankām un investīciju fondiem.

Kokskaidu plātņu patēriņš pasaules tirgū pēc UNECE un FAO informācijas 2012.gadā bija 37,2 miljoni kubikmetru iepretim 44,7 miljoniem kubikmetru 2007.gadā.

 

Raksts: «Лесной мир» построит завод по глубокой переработке древесины мощностью 495 тыс. м3, Lesprom Network, publ. 10.06.2013

Avots: www.lesprom.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *