Uzstāj uz taisnīgiem lēmumiem Eiropas finansējuma sadalē jaunaudžu kopšanai

Pirmdien, 10.jūnijā, Rīgā notika Latvijas Meža īpašnieku biedrības rīkota meža īpašnieku organizāciju sanāksme, kurā tika runāts gan par situāciju ar finansējuma apjomu Lauku attīstības programmas atbalsta pasākumam „Meža ekonomiskās vērtības palielināšana” šajā gadā, gan par plānoto finansējuma sadalījumu periodā sākot ar 2014.gadu. Sanāksmē piedalījās 14 Latvijas meža īpašnieku apvienību un kooperatīvu  pārstāvji, pārstāvētās organizācijas vienprātīgi norādīja, ka jaunaudžu kopšana ir viens no būtiskākajiem pasākumiem produktīva un kvalitatīva meža izveidē, tādēļ, nebūtu pieļaujama atbalsta pasākuma priekšlaicīga slēgšana, un vēl šajā Lauku attīstības programmas atbalsta periodā būtu izsludināma vismaz vēl viena projektu iesniegšanas kārta.

Diskusija par šo jautājumu ir saasinājusies pēdējo nedēļu laikā, izskanot priekšlikumam par šī pieprasītā un vajadzīgā pasākuma slēgšanu, neskatoties uz šim pasākumam atvēlēta finansējuma atlikumu apmēram 4 miljoni latu apmērā.

12.aprīlī notikušajā Lauku attīstības programmas Uzraudzības komitejas sēdē, tika panākta vienošanās, ka šogad tiek izsludināta vēl viena pieteikšanās kārta ar 400 000 latu. Pārējā naudas summa no 4 miljoniem latu tiktu pārdalīta citiem pasākumiem, lai nodrošinātu finansējuma apgūšanu līdz gada beigām. Taču pēdējās nedēļās pieejamā informācija liecina, ka neskatoties uz tieši šim pasākumam paredzētā finansējuma atlikumu, vēl viena pieteikšanās kārta tā arī varētu palikt neizsludināta. Meža īpašnieku biedrības „Meža konsultants” vadītāja Sigita Vaivade saka, ka pasākuma slēgšana būtu aplams un nepareizs signāls daudziem meža īpašniekiem, kuri zinot, ka šim pasākumam ir pietiekams finansējums, turpina gatavot meža apsaimniekošanas plānus un projektus iesniegšanai Lauku atbalsta dienestā.

11.jūnijā notikušās sanāksmes laikā meža īpašnieku organizācijas un kooperatīvi no dažādiem Latvijas novadiem vienojās sagatavot rezolūciju iesniegšanai Zemkopības ministrijai, kurā prasīt vēl vienas jaunaudžu kopšanas kārtas izsludināšanu 2013.gadā, kā arī taisnīgu finansējuma piešķiršanu mežsaimniecības atbalsta pasākumiem laika periodā no 2014. līdz 2020.gadam.

 

Raksts: “Meža īpašnieku organizācijas uzstāj uz taisnīgiem lēmumiem Eiropas finansējuma sadalē un atbalstā jaunaudžu kopšanai”, Latvijas Meža īpašnieku biedrība, publ. 11.06.2013

Avots: www.mezaipasnieki.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *