LVM Meža dienas šogad svin jaunu rekordu ar 208 pasākumiem

Šogad AS „Latvijas valsts meži” (LVM) sasnieguši divus rekordus publiskajās Meža dienās – gan pasākumu (208), gan dalībnieku skaita ziņā (6701). Papildus tradicionālajiem darbiem kā meža un atpūtas vietu sakopšana, putnu būrīšu izlikšana un meža atjaunošana, LVM darbinieki kopā ar skolām, ģimenēm, dažādām sabiedriskām organizācijām ir labiekārtojuši pastaigu takas, iežogojuši skudru pūžņus un padarījuši daudzus citus labus darbus. Vairāki pasākumi paredzēti vēl šogad, rudenī.

Aizvadot vēlo ziemu, vēlā pavasarī visā Latvijā sākās gadskārtējās Meža dienas, kuru mērķis ir izglītot bērnus un jauniešus par meža apsaimniekošanas nozīmi. Tajās ar lielu interesi pieteicās skolas, jauniešu organizācijas, ģimenes, institūcijas, uzņēmumi u.c. Kopumā LVM organizētajos Meža dienu pasākumos pavasarī iesaistījās 6701 cilvēks. Pasākumos būtiskākais bija iespēja iepazīt mežsaimnieka ikdienu, kas pavasarī ir īpaši saspringta, jo tad noris meža atjaunošanas darbi. Meža dienu laikā tika iestādīti 122 ha meža, izlikti 1193 putnu būrīši, kā arī savākti 120 m3 atkritumu. Kā stāsta LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs, „būtiskākais šādos pasākumos nav paveikto darbu apjoms, bet gan cilvēku iesaiste un interese par meža darbiem, jo šādā veidā mēs varam  jaunajai paaudzei parādīt, kā īsti top mežs.”

Visaktīvākie meža stādītāji bijuši Rietumvidzemes  mežsaimniecības organizēto talku dalībnieki, iestādot 32 ha meža, pārspējot pagājušā gada Dienvidlatgales mežsaimniecības rezultātu – 30 ha. Savukārt, tāpat kā aizvadītajā gadā, vislielāko putnu būrīšu skaitu – 435, izlikuši Dienvidkurzemes puses ļaudis. Aktīvāki teritoriju sakopēji bijuši Ziemeļlatgales mežsaimniecībā, savācot 38,5 m3 atkritumu.

Atvērtās meža dienas tradicionāli norisinās pavasarī un veicina sabiedrības izpratnes veidošanos par mežu un meža nozari. Kopumā LVM šogad ir atjaunojuši mežu vairāk kā 16 000 ha platībā, iestādot gandrīz 30 miljonus jaunu kociņu.

 

Raksts: “LVM MEŽA DIENAS ŠOGAD SVIN JAUNU REKORDU AR 208 PASĀKUMIEM”, LVM Komunikācijas daļa, publ. 17.06.2013

Avots: http://www.lvm.lv/lat/presei/pazinojumi_presei/?doc=16022

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *