Norit SIA “Liepājas enerģija” slēgtās šķeldu noliktavas būvniecība

Tā kā nākamajā apkures sezonā uzņēmumam SIA “Liepājas enerģija” nepieciešamie kurināmās šķeldas apjomi būs ievērojami lielāki, līdzās topošajai biomasas katlumājai ar jaudu 30 MW šobrīd norit slēgtās šķeldas noliktavas būvniecība. Tas ir noslēdzošais posms Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projektā “Siltumavota rekonstrukcija Kaiju ielā 33, Liepājā”.

Slēgtā noliktava nepieciešama stabilai un drošai ražošanai – tā ļaus uzglabāt šķeldu nepieciešamajā kvalitātē un daudzumā, kā arī veidot kurināmā uzkrājumus. Topošās noliktavas platība ir 2012 m2, kas ļaus kopā ar atklāto laukumu uzglabāt līdz 18 000  m3 šķeldas. Ar šādu krājumu ziemā pietiek līdz 10 dienām. Slēgto šķeldas noliktavu plānots pabeigt jūnija beigās un tās kopējās izmaksas ir 264 994 latu. Jau ziņots, ka Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekts “Siltumavota rekonstrukcija Kaiju ielā 33, Liepājā” sastāv no vairākām komponentēm, no kurām lielākā ir biomasas katlumājas būvniecība, kuru pabeigt plānots šā gada oktobrī. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir ~8,1 milj. latu no kuriem 50% ir ES līdzfinansējums. No ES struktūrfondiem SIA “Liepājas enerģija” kopumā 4 gadu laikā ir piesaistījusi aptuveni 9,35 milj. latu, kas ir viens no lielākajiem atbalstiem, ko saņēmis kāds no Latvijas siltumapgādes uzņēmumiem.

Sadarbību ar kurināmās šķeldas piegādātājiem SIA „Liepājas enerģija” uzsāka pagājušā gada rudenī, kad darbu sāka jaunā Liepājas biokoģenerācijas stacija. Tolaik izsludinātajā šķeldas iepirkumā pieteicās 21 uzņēmums, no kuriem tika atlasīti pieci labākie piedāvājumi, ar kuriem noslēgti līgumi.  Šobrīd noslēgti līgumi ar 11 kurināmās šķeldas piegādātājiem un arī apjomi ir lielāki, jo turpinās jaunās  30 MW biomasas katlu mājas celtniecība. Lai nodrošinātu abu siltumenerģijas avotu veiksmīgu darbību, gadā būs nepieciešami 232 000 beramie kubikmetri šķeldas. Ziemas mēnešos maksimālais nepieciešamais šķeldas apjoms var sasniegt līdz pat 50 000 beramo kubikmetru. No 2013. gada jūnija kurināmo šķeldu SIA „Liepājas enerģija” siltumavotiem piegādās: SIA “Daibi”; SIA “Arsa1”; SIA “Ūsi”; SIA “Nurmis”; SIA “Green Forest Energy”; AS “Latvijas Finieris”; SIA LSEZ “Laskana”; SIA “PA Energy”;  kā arī SIA “AJ Energy”,  SIA “Bērzi Plus” un SIA “Sveaskog Baltfor”, kas to darīja arī iepriekšējā gadā. Plānots, ka jaunā biomasas katlu katlumāja sāks darboties šā gada rudenī līdz ar apkures sezonas sākumu un kopā ar esošo biokoģenerācijas staciju aizvietos 60% no dabas gāzes patēriņa.

 

Raksts:”Norit SIA “Liepājas enerģija” slēgtās šķeldas noliktavas būvniecība”, SIA “Liepājas enerģija”, publ. 13.06.2013

Avots: www.liepajasenergija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *