Pērn saliekamās koka būvkonstrukcijas eksportētas rekordapjomā

Neskatoties uz moduļu būvniecības milža SIA “Bau How Baltic” bankrotu, 2012.gads koka būvkonstrukciju nozarē ir bijis labākais pēdējo gadu laikā. Uzņēmumi ir ieguvuši jaunus partnerus, uzsākuši vērienīgus projektus un plāno paplašināties.

Latvijas ražotāji ir eksportējuši saliekamās būvkonstrukcijas vairāk nekā 35 miljonu eiro apmērā, kas ir labākais rādītājs pēdējos gados. 2013.gadā uzņēmumi ir ieguvuši jaunus, liela apjoma projektus, kas šo pieauguma tendenci turpinās. “Statistikas dati nepārsteidz,” stāsta Latvijas Koka būvniecības klastera izpilddirektors, Gatis Zamurs. “Ikdienā strādājot redzu jaunus uzņēmumus, kas iesaistās šajā nozarē ar inovatīvām un oriģinālām idejām. Arī jau pieredzējušie skatās attīstības virzienā un nozare aug un attīstās. Pat situācijā, kad esam zaudējuši vienu no lielākajiem spēlētājiem (SIA Bau How Baltic), nozare aug. Arī Latvijas koka būvniecības klasteris turpina apgūt ERAF līdzfinansējumu Klasteru programmā, kas dod atbalstu katram atsevišķam uzņēmumam, kā arī nozarei kopumā.”

Par savu darbību Norvēģijā lepns ir SIA “Husvik” valdes loceklis, Ilmārs Samsonovs: “SIA “Husvik” šobrīd piegādā koka paneļus lielākajam būvobjektam Norvēģijā – jaunbūvētai slimnīcai Norvēģijas austrumos, Kalnesā. Šis pēc apgrozījuma ir viens no lielākajiem koka būvniecības projektiem Latvijas vēsturē (~3,5 miljoni latu) un arī liels izaicinājums mums kā ražotājam. Esmu pārliecināts, ka tas nākotnē atvērs mums arvien jaunas durvis uz šāda un arī lielāka apjoma projektiem.” Citādu pieeju ir izvēlējusies kompānija SIA “Nordic Homes”. “Atšķirībā no kopējās nozares tendences, mūsu galvenais tirgus jau vēsturiski ir Lielbritānija, un šobrīd koncentrējamies uz moduļu māju ražošanu,” stāsta SIA “Nordic Homes” attīstības departamenta direktors, Andis Putāns. “Apvienotajā karalistē esam realizējuši desmitiem dažāda apjoma un sarežģītības projektus. Vienlaikus meklējam iespējas arī Skandināvijā, bet mūsu galvenais tirgus ir un paliek Anglija. Mūsu pieredze un kompetences šai valstī ir ļoti konkurētspējīgas,” paskaidro Putāns.

Nobeidzot ziņojumu Latvijas Koka būvniecības klastera direktors atzīst: “Salīdzinot datus par trim Baltijas valstīm, mēs joprojām esam trešajā vietā. Bet visi dotie attīstībai mums ir – augošs pieprasījums, pieredze un kompetences, kā arī lieliska cenas un kvalitātes attiecība.”

 

Raksts: “Pērn koka būvkonstrukcijas eksportētas rekordapjomos”, Gatis Zamurs, Latvijas Koka būvniecības klasteris, publ. 12.06.2013

Avots: www.abc.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *