Jaunu ražošanas iekārtu iegādei būs pieejams 39 miljonu latu atbalsts

Kas lēni nāk, labi nāk – šo teicienu šoreiz varētu attiecināt uz Ekonomikas ministrijas (EM) darbībām, meklējot līdzekļus atbalstam jaunu ražošanas iekārtu iegādei. Plānots, ka šīs aktivitātes 3.kārtā uzņēmējiem atbalstam būs pieejami kopumā 39 miljoni latu, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk, nekā bija paredzēts. Jāatgādina, ka sākotnēji jaunu ražošanas iekārtu ieviešanai ražošanā bija paredzēts piešķirt ERAF atbalsta programmas “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” 2.kārtā neizmantotos aptuveni 14,2 miljonus latu, tomēr līdzekļi netika pārdalīti, daļu no tiem novirzot atbalstam jaunu darba vietu radīšanai.

Plānots, ka EM tuvāko divu mēnešu laikā iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā 3.kārtas atbalsta sniegšanas nosacījumus. Kopumā tajā līdz 2015.gada beigām plānots sniegt uzņēmējiem 39 miljonu latu atbalstu, tādējādi ļaujot īstenot vismaz 90 projektus. Salīdzinājumam – pērn jūlijā, kad pirmo reizi tika runāts par līdzekļu pārdali, bija paredzēts atbalstīt aptuveni 45 projektus.

Programmas “Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā” mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādejādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm.

Aktivitātes 2.kārtas ietvaros no 51 projekta iesnieguma tika atbalstīti 17 projekti par kopējo summu 32,98 miljoni latu. Starp šiem atbalstītajiem projektiem ir arī uzņēmuma “BSW Latvia” projekts “Kokapstrādes ražotnes modernizācija”, nolūkā samazināt ražošanas izmaksas un vienlaicīgi palielinātu ražošanas kapacitāti, kā arī veikt komercdarbības paplašināšanu, RSEZ “VEREMS” projekts “Lielformāta saplākšņu ražošanas paplašināšana” un SIA “Avoti SWF” projekts “Atvieglotas konstrukcijas masīvkoka mēbeļu ražotnes izveide”.

Iecerēts, ka programmas „Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā” 3.kārtā tiks finansēti mazāki projekti – maksimālais atbalsts plānots 700 000 latu apmērā, tāpēc projektu ieviešana būs ātrāka – līdz 18 mēnešiem (iepriekš maksimālais atbalsta apjoms bija 3 miljoni latu un projekti bija jāpabeidz trīs gadu laikā). Mazāku projektu apmēru Latvijas uzņēmēji novērtē atzinīgi, jo tas palīdz atbalstīt uzņēmējdarbību reģionos. Programmas „Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā” ietvaros atbalsts tiek sniegts komersantiem jaunu ražošanas iekārtu, kas nodrošina jaunu produktu (tajā skaitā preču vai pakalpojumu) vai tehnoloģiju (tajā skaitā tehnoloģisko procesu) ieviešanu ražošanā.

 

Raksts: “Projektiem būs vairāk naudas”, Zanda Zablovska, Dienas Bizness, publ. 18.06.2013

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr.116 (4521)

www.liaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *