Ķīnas uzņēmēji atzinīgi novērtē Latvijas investīciju klimatu

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce 12.jūnijā tikās ar Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomes pārstāvjiem un pārrunāja dažādus Latvijas – Ķīnas ekonomiskās sadarbības jautājumus. Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomes pirmais viceprezidents Džans Vejs (Zhang Wei) tikšanās laikā uzsvēra, ka Ķīnas uzņēmēji ir ieinteresēti attīstīt sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem, ko apliecina arī plašā uzņēmēju delegācija, kas ieradusies vizītē uz Latviju. D.Vejs un delegācijas pārstāvji sarunas laikā uzsvēra, ka īpaši ieinteresēti ir attīstīt sadarbību kokapstrādes, metālapstrādes, lauksaimniecības, farmācijas, IKT u.c jomās.

Ķīnas puse aicināja Latvijas uzņēmējus izmantot iespēju sadarbības paplašināšanai un informācijas apmaiņai, piedaloties ikgadējās Ķīnas uzņēmēju konferencēs un to ietvaros rīkotajos eksportētājvalstu darbsemināros, kā arī piedaloties ikgadējā eksportētāju izstādē. Puses ar gandarījumu uzsvēra, ka Latvijas un Ķīnas divpusējā tirdzniecība ar katru gadu palielinās. 2012.gadā kopējais Latvijas preču un pakalpojumu apgrozījums ar Ķīnu sasniedza 431,3 milj. EUR, kas ir par 14,1% vairāk kā 2011.gadā.

Delegācijā piedalījās gan pārstāvji kā no Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomes centrālā biroja, gan no tās reģionālajām nodaļām, pārstāvot Dzjilinas (Jilin) un Laioniņas (Liaoning) provinces, kā arī Iekšējās Mongolijas autonomo reģionu. Ķīnas delegācijas ietvaros Latvijā viesojas arī 15 dažādu uzņēmumu pārstāvji, tai skaitā no mašīnbūves un metālapstrādes, kokrūpniecības, finanšu sektora un citām nozarēm.

 

Preses relīze: “Ķīnas uzņēmēji atzinīgi novērtē Latvijas investīciju klimatu”, Elita Rubesa- Voravko, Ekonomikas ministrija, publ. 12.06.2013

Avots: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=33334&cat=621

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *