Mazajiem un vidējiem uzņēmējiem būs plašāk pieejami mikro aizdevumi

Lai nodrošinātu kredītu pieejamību neliela biznesa uzsākšanai vai attīstībai ar komersantiem izdevīgiem nosacījumiem, Ministru kabineta sēdē 18.jūnijā tika atbalstīta jauna mikro aizdevumu atbalsta programma, kas komersantiem nodrošinās plašāku mikro aizdevumu pieejamību.

Kredīti tiks izsniegti sadarbībā ar vairākām finanšu institūcijām – bankām, krājaizdevu sabiedrībām un citām mikro finansēšanas institūcijām. Finanšu institūcijas Latvijas Garantiju aģentūra izvēlēsies atklātā konkursā, ko plānots organizēt šā gada jūlijā.

Programma papildinās spēkā esošo Latvijas Hipotēku un zemes bankas ieviesto „Mikrokreditēšanas programmu”, turpinot nodrošināt mikro aizdevumus, kad LHZB programma vairs nedarbosies aktīvā režīmā (pēc 2013.gada 31.decembra). Atšķirībā no esošās programmas, jaunajās mikro kreditēšanas programmā būs iespēja saņemt lielāku aizdevuma summu uz ilgāku laika periodu, kā arī būs iespēja saņemt mikro aizdevumus no dažādām finanšu institūcijām. LGA mikro aizdevumus būs iespēja saņemt arī tiem komersantiem, kuri sadarbojas ar citām bankām un nevēlas vai uzņemto saistību dēļ nevar izmantot Latvijas Hipotēku un zemes bankas piedāvātos mikro aizņēmumus.

Jaunās programmas aizdevumus varēs saņemt mikro, mazie un vidējie uzņēmumi, kā arī lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, lai uzsāktu savu saimniecisko darbību, sekmētu tās izaugsmi, paplašināšanu, kā arī lai piesaistītu apgrozāmos līdzekļus dažādu uzņēmējdarbības projektu īstenošanai.

Atbalsta programmas pieejamais publiskais finansējums būs 5 miljoni eiro. Izsniedzot aizdevumus, 50% no mikro aizdevuma summas veidos finanšu starpnieku līdzfinansējums, tādejādi programmas kopējais finansējums plānots līdz 10 miljonu eiro apmērā. Uzņēmumiem un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām mikro aizdevumus plānots sākt izsniegt no 2013.gada 4.ceturkšņa. Maksimālā aizdevuma summa vienam saimnieciskās darbības veicējam vai personu grupai būs 25 000 eiro ar termiņu ne ilgāk par 10 gadiem un samazinātu procentu likmi.

 

Preses relīze: “D.Pavļuts: Mazajiem un vidējiem uzņēmējiem būs plašāk pieejami mikro aizdevumi”, Evita Urpena, Ekonomikas ministrija, publ. 18.06.2013

Avots:www.em.gov.lv

Sīkāka informācija:www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *