“BSW Latvia” turpina īstenot daudzmiljonu vērto modernizācijas projektu

Kokapstrādes uzņēmums SIA “BSW Latvia” grasās iegādāties 2,6 miljonu eiro vērtu zāģēšanas līniju ar programmnodrošinājumu, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā. Uzņēmumam zāģēšanas līniju piegādās Vācijas kompānija “Linck Holzverarbeitungstechnik GmbH”, kas tāpat arī nodrošinās līnijas montāžu un darbinieku instruktāžu.

Šis ir tikai viens no iepirkumiem, ko uzņēmums veic pērn uzsāktā apjomīgā investīciju projekta “Kokapstrādes ražotnes modernizācija” realizācijas gaitā. Minētais investīciju projekts tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) administrētās aktivitātes “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” 2.kārtas ietvaros.

Projekta ietvaros SIA “BSW Latvia” plāno piesaistīt ārvalstu investīcijas, nodrošināt jaunāko kokapstrādes tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm, optimizēt uzņēmuma ražošanas procesu, lai tādējādi samazinātu ražošanas izmaksas un vienlaicīgi palielinātu ražošanas kapacitāti, kā arī veikt komercdarbības paplašināšanu. Projekta mērķa sasniegšanai, kas ievērojami palielinās uzņēmuma konkurētspēju esošajos un jaunajos noieta tirgos, tiks veikta ražošanas ēkas rekonstrukcija, iegādātas un uzstādītas jaunas iekārtas trīs investīciju posmos. Aizvadītā gada laikā, saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā publicēto informāciju, SIA “BSW Latvia” noslēdza desmit iepirkuma konkursus par dažādu ražošanas iekārtu iegādi vairāk nekā 8 miljonu latu kopvērtībā. Tostarp lielākais – par 2,3 miljoniem latu – līgums noslēgts ar Vācijas kompāniju “Linck Holzverarbeitungstechnik GmbH” par zāģēšanas līnijas ar programmnodrošinājumu piegādi, montāžu un darbinieku instruktāžu. Kopš šā gada sākuma SIA “BSW Latvia” izsludinājis kopumā septiņus iepirkuma konkursus. Tostarp par četrpusējas ēveles piegādi, montāžu un darbinieku instruktāžu, ēvelēšanas un šķirošanas līnijas piegādi, montāžu un darbinieku instruktāžu, skanera ar stingrības noteikšanu piegādi, kokmateriālu žāvēšanas kalšu ar cirkulējošu ventilāciju (6 gab.) piegādi, 8 MW šķeldas katlumājas būvniecību, kas siltumenerģijas izmaksas samazinās līdz 70%, tādējādi stiprinot uzņēmuma konkurētspēju, un ražošanas ēkas rekonstrukciju.

SIA “BSW Latvia” ir viens no vadošajiem kokapstrādes nozares uzņēmumiem, kas Latvijas tirgū darbojas jau vairāk kā 10 gadus. Darbības gaitā uzņēmums regulāri ieguldījis līdzekļus ražošanas iekārtu uzturēšanā un nolietoto iekārtu vai to daļu nomaiņā pret jaunām. Tomēr līdz šim uzņēmums nav veicis papildus investīcijas jaunās ražošanas iekārtās, lai ievērojami optimizētu uzņēmuma ražošanas procesu un tādējādi samazinātu ražošanas izmaksas un palielinātu ražošanas kapacitāti.

Finanšu gadā, kas beidzās 2012. gada 31. martā, “BSW Latvia” peļņa pēc nodokļu nomaksas sastādīja 2,25 miljonus latu. Uzņēmuma apgrozījums šajā gadā bija 23,06 miljoni latu, kas ir par 9% vairāk nekā gadu iepriekš. 37,7% saražotās produkcijas tika eksportēti uz Lielbritāniju, 44,2% tika realizēti Eiropas valstīs, Ziemeļāfrikā un citos reģionos, savukārt atlikušie 18,1% – realizēti vietējā tirgū.

SIA “BSW Latvia” īpašnieks ir viena no lielākajām Lielbritānijas koksnes pārstrādes kompānijām “BSW Timber Group”.

 

Avots: http://www.iub.gov.lv/iubsearch/q/bsw/

http://www.liaa.gov.lv/lv/es-fondi/noslegtie-ligumi-2007-2013-gada-planosanas-perioda

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *