Reputācijas topā līderpozīciju nozaru griezumā saglabā kokrūpniecība

“Uzņēmumu Reputācijas tops” ir apjomīgākais uzņēmumu reputācijas pētījums Baltijā, kura ietvaros tiek noteikti reputācijas līderi atbilstoši uzņēmumu un iedzīvotāju vērtējumam. Ar mērķi veicināt sabiedrībai atbildīgas uzņēmējdarbības vides veidošanos Latvijā un ieviest jaunas mērauklas uzņēmumu darbības vērtēšanā, aģentūras Nords Porter Novelli, pētījumu centra SKDS un biznesa žurnālu Lietišķā Diena veidotā “Uzņēmumu Reputācijas topa” virsotnē pēc divu gadu pārtraukuma atgriezies iepriekšējais līderis – SIA „Latvijas Mobilais telefons”. Savukārt vienu no augstākajiem kāpumiem topā – par 23 vietām – piedzīvojusi AS „Latvijas valsts meži”.

Lai gan ‘lielajā’ Uzņēmumu Reputācijas topā piedzīvots ne viens vien kāpums un kritums, nozaru griezumā šīs izmaiņas ir līdzsvarā, un, apkopojot topā pārstāvēto uzņēmumu vidējo reputācijas indeksu, secināts, ka gada laikā izmaiņas tikpat kā nav notikušas. Jau otro gadu pēc kārtas 12 nozaru konkurencē pirmo vietu stabili saglabājusi koksnes un koka izstrādājumu ražošana, nostiprinot Latvijas kā mežu lielvalsts statusu, lai arī Uzņēmumu Reputācijas topā iekļuvuši vien divi no šīs nozares uzņēmumiem. Šā gada reputācijas rādītāji koksnes un koka izstrādājumu ražošanas nozarei kopumā ir ar pozitīvu tendenci, kas ļauj visai droši prognozēt izaugsmi un šīs jomas līderpozīcijas arī nākamgad. Nozares lielāko reputācijas izaugsmi – no 35.vietas uz 12.vietu – uzrādījusi AS „Latvijas valsts meži”, blakus savai pamatdarbībai realizējot vairākus nacionāla mēroga un sociāla rakstura projektus, kas vērsti uz zaļo zonu atjaunošanu un sabiedrības iesaistīšanās veicināšanu šajos procesos. Otrs Uzņēmumu Reputācijas topā meža nozari pārstāvošais uzņēmums ir AS „Latvijas Finieris”, kas jau otru pēc kārtas nemainīgi ierindojies topa 39.vietā.

Svinīgajā gadskārtējā Uzņēmumu Reputācijas Topa rezultātu paziņošanā AS „Diena” redakcijā, kur tika sumināti 150 Latvijas uzņēmumi, balvu par augstāko reputāciju koksnes un koka izstrādājumu ražošanas nozarē saņēma AS „Latvijas valsts meži” valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks.

AS „Latvijas valsts meži” (LVM) Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs priecājas par šādu rezultātu un video intervijā stāsta, kas, viņaprāt, to veicinājis.

 

Raksts: “Līderi saglabā pozīcijas”, Dienas Bizness, publ. 20.06.2013

Avots: Biznesa žurnāla “Lietišķā Diena” speciālizlaidums “Uzņēmumu reputācijas tops”, 2013

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *