Iznācis žurnāla “Medības” jūlija numurs. Centrālā tēma – vilku medības

Jaunākajā medību žurnālā „Medības” numura tēma – vilks kā Latvijas faunas sastāvdaļa un to medības – nav izvēlēta nejauši. Jūnija vidū plašsaziņas līdzekļos izskanēja informēja, ka Viļakas novadu apsēduši vilki no Krievijas. Kā pastāstījis Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alberts Draviņš, Krievijā vilki sākuši apdraudēt mājdzīvniekus un vietējā vara atļāvusi šo meža zvēru medības arī tā saucamajā klusajā jeb saudzēšanas periodā. Medniekiem par katru nomedīto vilku pat tiekot izmaksātas prēmijas – aptuveni 60 lati mūsu naudā. Savukārt Latvijā saskaņā ar Eiropas regulām vilku medības klusajā periodā ir aizliegtas. Līdz ar to vilki no Krievijas lielā daudzumā sāk ienākt Latvijas pierobežā.

Tā kā vilks nevar pārtikt no augiem, izdzīvošanai tiek saplosīti meža zvēri un mājdzīvnieki. Vairāku meža dzīvnieku saplosīšanu ir fiksējušas arī robežsargu kameras. Apdraudēti ir arī cilvēki, paši robežsargi dienesta pienākumu izpildes laikā. Šāda situācija Viļakas novadā līdz šim nekad nav tikusi novērota. Līdzīga tā esot arī vairākos citos pierobežas rajonos, tostarp Liepnas pagastā. Alūksnes rajona medību kolektīva «Klajalkšņi» vadītājs Guntars Sniedzāns apstiprināja, ka situācija pierobežā esot patiešām dramatiska. Medību kolektīva vadītājs skaidro, ka situācija līdzīga ir katru gadu, taču ar laiku vilku skaitam ir tendence pieaugt. Katru gadu uz diviem vilkiem nāk klāt vēl trīs mazuļi, papildus tam ienāk arī citi vilki no Krievijas, jo tur viņiem vairs nav gaļas. Līdzīga situācija esot arī ar lūšiem.

Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš skaidro, ka līdz 15.jūlijam, kad atkal sāksies vilku medību sezona, vilkus šaut ir aizliegts, tādēļ neviens mednieks mežā netiks dzīts, lai nomedītu vilkus, kas apsēduši Viļakas novadu. Tajā pašā laikā Ozoliņš uzsvēra, ka saimnieks drīkst aizsargāt savu suni, ja tam uzbrūk vilks, taču gadījumā, ja šādā reizē vilks tiek nošauts, tad par to obligāti uzreiz ir jāziņo Valsts meža dienestam. Patlaban nomedījamo vilku limits šai sezonai vēl nav noteikts, taču tas būs līdzīgs pagājušā gada limitam, kad bija atļauts nomedīt 250 vilkus.

Tāpat žurnāla jūlija numurā lasāms:

  • Kā tēmēt, šaujot leņķī;
  • Kā riesta laikā pievilināt veco buku;
  • Kāda ir šaujamieroču klasifikācijas kārtība.

Žurnāla “Medības” veidotāji atgādina, ka arī paši mednieki aicināti līdzdarboties izdevuma veidošanā, sūtot ieteikumus, par kādām tēmām būtu vēlme lasīt turpmākajos žurnāla numuros, kas patika vai gluži pretēji – nepatika kārtējā “Medību” numurā un kuru jomas lietpratēju vai speciālistu ieteikumi, padomi un vērtējumi būtu nepieciešami?

 

Avots: Laikraksts “Latvijas Avīze”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *