Par labāko mēbeļu galdnieku konkursā “Krēsls 2013” atzīts OVT audzēknis

Latvijas profesionālās izglītības iestāžu izglītojamo kokapstrādes nozares profesiju profesionālās meistarības konkursā “Krēsls 2013” Mēbeļu galdnieku nominācijā par labāko desmit topošo speciālistu darbu konkurencē tika atzīts Ogres Valsts tehnikuma (OVT) 3.kursa audzēkņa Salvja Balcera izgatavotais krēsls.

Pavisam konkursā, kas  no 3.jūnija līdz 8.jūnijam notika Rīgas Amatniecības vidusskolā, piedalījās 56 profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi sešās nominācijās, no kurām mēbeļu galdnieku nominācija ir visprestižākā.

Salvis Balcers konkursā “Krēsls” (konkurss pērn nosvinējis 20 gadu jubileju) piedalījās jau trešo reizi. Pirmajā konkursā Salvis startēja galdnieku nominācijā, bet otrajā un trešajā jau sacentās ar mēbeļu galdniekiem. Otrajā konkursā Salvis ieguva ceturto vietu, bet  trešā reize izrādījās visveiksmīgākā – iegūta pirmā vieta, Diploms, zelta medaļa un konkursa organizētāju dāvanas – firmas “Makita” profesionālie  galdnieka instrumenti.

Visiem konkursa dalībniekiem tiek dots viens uzdevums – izgatavot krēslu. Lai konkursā uzvarētu, jāpieliek ne mazums pūļu – jo sarežģītāks un apjomīgāks darbs, jo lielākas izredzes tikt pamanītam. Krēsls tiek izgatavots konkursa norises vietā, un darba veikšanai atvēlētas piecas dienas. Lai tiktu galā ar uzdevumu, konkursa dalībnieki strādāja līdz pat desmit stundām dienā.

“Šoreiz Salvim izdevās paveikt darbu labāk un ātrāk nekā citiem, klāt nākusi arī iepriekšējos gados iegūtā pieredze,” atklāj konkursa uzvarētāja pasniedzējs kokapstrādes specialitātē Ainārs Logins. Skolotājs A.Logins, kurš izaudzinājis daudz labu galdnieku, kas sekmīgi piedalījušies konkursos, ir gandarīts, ka Salvis ieguvis arī otro vietu mēbeļu galdnieku grupā Latvijas profesionālās izglītības iestāžu izglītojamo konkursā “Jaunais profesionālis 2013”. “Šie abi konkursi ir svarīgākie mūsu nozarē. Konkursa “Krēsls” labākie dalībnieki startē “Jaunajā profesionālī”, savukārt pēc tajā uzrādītajiem rezultātiem atlasa kandidātus uz starptautiskā mēroga sacensībām – “EuroSkills” un “WorldSkills”,” norāda A.Logins. Ja Salvim nākamgad izdodas veiksmīgi nostartēt konkursā “Jaunais profesionālis”, viņam ir izredzes tikt Latvijas jauno speciālistu komandā, kas dosies uz “WorldSkills”.

 

Raksts: OVT audzēknis Salvis Balcers izgatavo “zelta” krēslu, Ogres Valsts tehnikums, skat. 27.06.2013

Avots:www.ovt.lv

Konkursa “Krēsls 2013” rezultāti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *