“Smiltenes koks” ar valsts atbalstu modernizē ražošanu

Kokapstrādes uzņēmums SIA “Smiltenes koks” šogad ir modernizējis mēbeļu detaļu ražošanu, iegādājoties jaunas tehnoloģiskās iekārtas – divas urbjmašīnas un ēveli, kā arī rekonstruē savu katlumāju, kopumā attīstībā ieguldot pusmiljonu eiro. Lai iegūtu finansējumu apgrozāmajiem līdzekļiem un iekārtām, “Smiltenes koks” arī šogad turpinājis sadarbību ar Hipotēku banku un biznesa attīstīšanai izmantojis šīs bankas MVU (mazo un vidējo uzņēmumu) Izaugsmes aizdevumu programmu.

Uzņēmums pamatā nodarbojas ar mēbeļu detaļu ražošanu no žāvētiem priedes zāģmateriāliem – pēc pasūtījuma tiek izgatavoti dažādu atvilktņu sāni un aizmugures daļas. Detaļas eksportētas galvenokārt uz Dāniju, nedaudz – arī uz Vāciju un Franciju. Savukārt uz Spāniju tiek sūtītas atsevišķas partijas celtniecībā izmantojamo apdares materiālu. Kā intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstījis uzņēmuma līdzīpašnieks Imants Ūdris, pateicoties nesen iegādātajām iekārtām, tagad uzņēmums var ražot arī sarežģītāku produkciju ar lielāku pievienoto vērtību, tomēr arī tad galamērķis būs eksports un vietējā tirgū paliks tikai apmēram 5% – 10% saražotās produkcijas.

Ik mēnesi “Smiltenes koks” pārstrādā ap 700 – 800 kubikmetru zāģmateriālu. Izejmateriāli tiek iepirkti galvenokārt no lielajām Latvijas zāģētavām. Viens no ilgstošākajiem piegādātājiem ir SIA “Sweedwood”, kā arī SIA “Storaenso” un SIA “Vika Wood”. Runājot par pašreizējo situāciju koksnes tirgū, I. Ūdris apstiprina, ka līdz ar apaļkoku pieejamības samazināšanos nemitīgi paaugstinās arī koksnes iepirkuma cenas. Tajā pašā laikā eksportētās produkcijas cenu paaugstināšana nav iespējama konkurētspējas saglabāšanas nolūkā.

Smiltenes novada Smiltenē reģistrētais uzņēmums “Smiltenes koks” pērn nopelnījis 73 644 latus, kas ir par 17 099 latiem vairāk nekā 2011.gadā, liecina portāla Firmas.lv informācija. Salīdzinājumam – 2010.gadā uzņēmums nopelnīja tikai 7 411 latus, bet 2011.gadā – 56 545 latus. “Smiltenes koks” apgrozījums 2012.gadā sastādījis 1 554 199 latus, savukārt gadu iepriekš – 2011.gadā  – 1 331 336 latus. Pēc portāla Firmas.lv informācijas, “Smiltenes koks” reģistrēts 2001.gada 7.jūnijā un tā pamatkapitāls ir 51 800 lati. Uzņēmuma īpašnieki ir Aigars Ūdris (24,32%) un Imants Ūdris (75,68%).

 

Raksts:””Smiltenes koks” ar valsts atbalstu modernizē ražošanu”, Sandra Pētersone, publ. 20.06.2013

Avots: www.ziemellatvija.diena.lv

www.valmiera24.lv

Biznesa portāls “Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *