Šogad Kanādas koksnes produktu ražošanas peļņa pieaugs 2 reizes

Kanādas koksnes un to izstrādājumu ražošanas sektora peļņa pieaugs vismaz divas reizes un šajā gadā sasniegs augstākos peļņas rādītājus pēdējo astoņu gadu laikā, saskaņā ar Kanādas nozares konferences pavasara ziņojuma aktuālo informāciju un datiem. Pozitīvas tendence, ka pieprasījuma kritumu iekšzemes mājokļu tirgū veiksmīgi kompensē ASV mājokļu tirgus pozitīvs pieaugums un pieaugošais eksports uz Ķīnu. Kanādas koksnes ražošanas pieaugums turpināsies katru gadu pat līdz 2017.gadam, izņemot to, ka pēdējo gadu prognozes rāda, ka ražošanas pieauguma temps palēlināsies ierobežos zemās koksnes piegādes, ko nozīmīgi ietekmē klinšu kalnu priežu vaboles invāzijas paplašinās pēdējos gados. Tajā pašā laikā koksnes ražošanas sektorā papildus tiks nodarbināti aptuveni 6 000 jauni darbinieki, tomēr ražotāji saskaras ar kvalificētu darbaspēku trūkumu, kas radīs nozarei lielu izaicinājumu turpmākajos gados.

Atšķirībā no pozitīvām perspektīvām koksnes produktu ražošanā, neapmierinošāka situācija vērojama Kanādas papīra ražošanas segmenta, kur tās ieņēmumo šā gada laika tomēr nedaudz samazināsies, pateicoties ka ražošanas apjoma kritumam, ko izraisījis arī izejmateriālu un nodarbinātības samazināšanās. Lai gan papīra ražošanas segmentā būs vērojamas zemākas izmaksas, tas tik un tā nespēs uzlabot situāciju segmentā kopumā, kur šogad tiek prognozēts darbība ar zaudējumiem (213 milj. dolāru lieli zaudējumi). Sākot ar 2014.gadu papīra ražošanas segmentam tiek plānot zemi peļņas rādītāji, kas saglabāsies turpmākos četrus gadus. Pozitīvas perspektīvas nozarē varētu ieviest pieaugošs pieprasījums jaunajos noieta tirgos, kā arī izaugsme atsevišķos segmentos, piemēram, sanitārā papīra un citu papīra izstrādājumu ražošana ar augstāko pievienoto vērtību, kas varētu sekmēt sarūkošo pieprašijumu pēc avīžpapīra.

 

Raksts: „Wood products industry profits to double in 2013″, Woodbusiness.ca (Canadian Forest Industries magazine), 2013.gada jūnijs, skatīts 01.07.2013

Avots: www.woodbusiness.ca

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *