Ēvelēto produktu ražošana Baltijas valstīs norit atbilstoši sezonai

Ņemot vērā, ka Austrumāzijā pieprasījums joprojām saglabājās apmierinošs, Baltijas valstīs ražotie ēvelētie koksnes izstrādājumi jūnija otrajā pusē tirgoti ļoti aktīvi. Saistībā ar māju būvniecības aktivitātes kāpumu Lielbritānijā, par ievērojami lielākiem apjomiem slēgti piegādes līgumi ar britu pircējiem. Savukārt Eiropas centrālajā daļā pieprasījums vairāk vai mazāk saglabājies līmenī, kāds bija iepriekšējo pāris mēnešu laikā.

Ēvelēto koksnes produktu cenas jūnija otrajā pusē saglabājās praktiski nemainīgas. Nedaudz paaugstināt tās izdevies Austrumāzijā un Lielbritānijā slēdzot līgumus par piegādēm trešajā ceturksnī.

Vācijā no Baltijas valstīm piegādāto ēvelēto produktu cenas jūnija otrajā pusē sasniedza 275 – 280 €/m3. Austrumeiropas tirgū šie produkti realizēti par 5 €/m3 lētāk nekā Vācijā. Savukārt Lielbritānijā ēvelētie konstrukciju kokmateriāli pārdoti par aptuveni 210 £/m3 (FOM). Austrumāzijas tirgū Baltijas valstīs ražotie ēvelētie koksnes izstrādājumi ar piegādi maksā 285 – 290 €/m3.

Tā kā ēvelēto produktu ražotājiem zāģēto sortimentu piedāvājums patlaban ir adekvāts, ražošanas apjomi kā ierasts ir lieli, atbilstoši sezonai.

 

Raksts: “Rapid outflow of Baltic planing products at present”, EUWID, publ. 26.06.2013

Avots: “Euwid Wood Products and Panels” (Nr.26./2013)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *