Veiksmīgi noslēdzies starptautiskais mēbeļrūpniecības samits FIDEXPO 2013

27.-28.jūnijā Sanktpēterburgā veiksmīgi norisinājās nozīmīgākais pasākums Krievijas mēbeļu industrijā – mēbeļu samits FIDEXPO, ko organizēja izstāžu apvienība РЕСТЭК sadarbībā ar Krievijas mēbeļu un kokapstrādes rūpniecības uzņēmumu asociāciju. Uz pasākumu ieradās 150 mēbeļu ražošanas uzņēmumu vadītāji un top-menedžeri no Krievijas, Vācijas, Itālijas, Malaizijas, Serbijas, ASV, Turcijas, Somijas, Indijas u.c. valstīm.

Samita pirmā diena tika veltīta vispārējiem un stratēģiskiem jautājumiem attiecībā uz mēbeļrūpniecības attīstību un pozicionēšanu. Darba sesijā par nozares aktualitātēm 2012.gadā un prognozēm līdz 2014.gadam eksperti klātesošos iepazīstināja ar esošo situāciju pasaules un Krievijas mēbeļu tirgū.  Krievijas mēbeļu un kokapstrādes rūpniecības uzņēmumu asociācijas (АМДПР) direktors Oļegs Numerovs uzstājoties atklāja, ka 2013.gada pirmo četru mēnešu laikā salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu mēbeļu izlaide kopumā samazinājusies par 5%, lai arī virtuves mēbeļu segmentā noticis kāpums par 6%. Tāpat samazinājies vietējo ražotāju piedāvājuma īpatsvars – ja 2012.gada 1.ceturksnī Krievijā ražoto mēbeļu īpatsvars vietējā tirgū veidoja 48,8%, tad 2013.gada 1.ceturksnī šis cipars samazinājās līdz 42%. Tajā pašā laikā importēto mēbeļu īpatsvars Krievijas tirgū sasniedza 58% (2012.g. 1.cet.: 51,2%). Itālijas Rūpniecisko pētījumu institūta CSIL eksperte Alessandra Trakonja samitā uzstājoties ziņoja, ka Krievija šobrīd ierindojusies 9. vietā kā lielākā mēbeļu importētāja un 15. vietā kā lielākā mēbeļu ražotājvalsts pasaulē. Lai gan pēc tirgus mēroga Krievija ierindojas 11.vietā, lielāko mēbeļu eksportētāju pasaules reitingā tā ieņem tikai 46.pozīciju.

Sesijā „Kas palīdzēs mēbeļu nozarei? Kam palīdzēs mēbeļu nozare?” spilgti uzstājās Krievijas mēbeļnieku un kokapstrādātāju asociācijas prezidents Aleksandrs Šestakovs, akcentējot galvenās mēbeļrūpniecības problēmas: satraucošo importa pieaugumu apstākļos, kad pašmāju ražojuma eksportam labvēlīgu nosacījumu nav, un tehniskos normatīvus attiecībā uz formaldehīdu saturu, kas ir neizpildāmi, tādējādi ierobežojot Krievijas ražotāju dalību mēbeļu izstādēs. Tāpat samitā ziņots par iespējamo attīstību Krievijas ekonomikā un patērētāju tirgū, par jaunām nozares nišām un iespējām, efektīviem mēbeļu realizācijas formātiem un mārketinga instrumentiem, radošām pārdošanas tehnoloģijām cīņā par pircējiem, novitātēm mēbeļu dizainā, kā arī caurskatītas uzņēmumu biežāk pieļautās kļūdas savu produkciju prezentējot un pārdodot interneta vidē. Par patīkamu papildinājumu aktīvajai lietišķajai pasākuma programmai samitā kļuva neformālā komunikācija, kā rezultātā rasti jauni darījumu kontakti.

Pasākuma lietderību apliecina arī tas, ka dalībnieki izteikuši vēlmi paplašināt tematiku un nākamo mēbeļu samitu rīkot trīs dienu garumā.

 

Raksts: “Итоги Мебельного Саммита в Петербурге: цифры, факты, лица”, RESTEC. publ. 11.07.2013

Avots: http://mebsummit.ru/press-centre/news/news_5359.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *