Šā gada jūnijā Krievijā saražoto koksnes granulu apjoms sarucis par 44%

Šā gada jūnijā koksnes granulu ražošanas apjomi Krievijā saruka par 44%, kopumā sastādot tikai 50,3 tūkst. tonnu, liecina jaunākie Krievijas statistikas biroja „Rosstat” dati. Salīdzinājumam – gadu iepriekš šajā mēnesī Krievijā tika saražots teju divreiz lielāks granulētā biokurināmā apjoms – 90,1 tūkst. tonnu.

Pēc informatīvi analītiskās aģentūras “Infobio” ekspertu teiktā, ražošanas samazinājums saistīts ar to, ka virknē Eiropas valstu joprojām valda zināma neskaidrība par biomasas izmantošanas subsidēšanas kārtību. Piemēram, Polijā ‘zaļās’ politikas sistēma šogad sabrukusi pavisam. Lai arī Krievijas granulu ražotāji pamatā orientējas uz Rietumeiropas valstīm, ekonomiskie satricinājumi citviet Eiropā zināmā mērā atsaucas arī uz šīm valstīm, kas netiešā veidā negatīvi ietekmē arī industriālo granulu rūpniecību Krievijā. Līdztekus zināmas problēmas pastāv arī iekšējā tirgū. Piemēram, virkne lielo granulu ražošanas uzņēmumu saskaras ar izejvielu deficītu. Katrā gadījumā iemesls tam ir cits. Dažos reģionos koksni aktīvi patērē un eksportē uzņēmumi, kas ražo krietni dārgākus koksnes izstrādājumus. Savukārt citos reģionos koksnes atlieku un malkas izvešana no meža joprojām ir vienkārši neekonomiska. Treškārt, Krievijas statistikas birojs pamatā veic lielāko uzņēmumu datu uzskaiti, tāpēc dotā statistika var neietvert vidējos un mazos granulu ražotājus. No tā izriet, ka kurināmo granulu ražošanas apjomu samazinājums saistāms galvenokārt ar sarežģījumiem lielajos uzņēmumos. Ne mazāk svarīgs ir arī sezonālais faktors – jūnijs vienmēr ir bijis mēnesis, kad pieprasījums pēc biokurināmā ir viens no viszemākajiem gadā.

 

Raksts: “Росстат опубликовал статистику по производству топливных гранул в России на июнь 2013 г”, ИАА «ИНФОБИО», publ. 18.07.2013

Avots: http://www.infobio.ru/news/2445.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *