Augstas pievienotās vērtības investīcijām plānots novirzīt teju 40 miljonus latu

Saskaņā ar Nacionālās industriālās politikas (NIP) mērķi veicināt augstāka ienesīguma preču un pakalpojumu attīstību Latvijā, Ekonomikas ministrija sagatavojusi un Ministru kabinets apstiprinājis Augstas pievienotās vērtības investīciju programmas (APV) trešo kārtu, kurā finansējums būs plašāk pieejams maziem un vidējiem komersantiem. Sākotnēji programmā uzņēmējiem būs pieejami 26 576 882 latu, bet rudenī pēc saskaņošanas ar Eiropas Komisiju plānots piešķirt APV programmai vēl 13 336 957 latu.

„Ziemeļvalstu un citu attīstītu ekonomiku piemērs rāda, ka veselīgas un ilgtspējīgas ekonomikas mugurkauls ir moderni un spēcīgi mazie un vidējie uzņēmumi. Tie ir uzņēmumi, kas spēj elastīgi reaģēt uz izmaiņām tirgū un atrast aizvien jaunas nišas saviem produktiem. Īstenojot NIP plānotos pasākumus Latvijas ekonomikas turpmākai modernizācijai un ražošanas attīstībai, APV programmas trešajai kārtai kopumā esam plānojuši novirzīt teju 40 miljonu latu finansējumu, kas ļaus atbalstīt vismaz 57 uzņēmumu projektus. Lai veicinātu arī mazo un vidējo uzņēmēju modernizāciju un ražošanas attīstību, šoreiz būtiski samazināta minimālā projektu summa. Izmaiņu mērķis ir vairāk atbalstīt mazos un vidējos uzņēmumus, veicinot to attīstību un jaunu darbavietu izveidi reģionos,” uzsver ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Lai atbalstu vairāk novirzītu maziem un vidējiem komersantiem, APV programmas trešajā kārtā minimālā projekta summa ir samazināta no 3 000 000 latiem uz 100 000 latiem, bet maksimālais atbalsts vienam projektam tiek samazināts no 3 000 000 latiem līdz 700 000 latiem. Līdz ar ko plānots būtiski palielināt atbalstīto uzņēmumu skaitu, trešajā kārtā atbalstot vismaz 57 projektus, kuru kopējais investīciju apjoms būs vismaz 114 milj. Ls. Visi projekti būs jāpabeidz līdz 2015.gada 15.septembrim.

Projektu iesniegumu pieņemšana ir plānota no š.g. 2.septembra līdz 31.oktobrim, un projektus plānots izvērtēt trīs mēnešu laikā – līdz 2014.gada janvāra beigām. Līdz šim APV programmas pirmajā un otrajā kārtā kopā ir atbalstīti jau 38 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms ir 214 milj. Ls, no kuriem 78 milj. Ls ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums.

Programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādejādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm. Aktivitātes ietvaros finansējums tiks piešķirts ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti, jaunu iekārtu un aprīkojumu iegādei, kas palīdz uzņēmumam modernizēties, sākt jaunu, ienesīgāku preču vai pakalpojumu ražošanu.

 

Raksts: “D.Pavļuts: Uzņēmējiem būs pieejami vairāk nekā 26 miljoni latu augstas pievienotās vērtības investīcijām”, Ekonomikas ministrija, publ. 30.07.2013

Avots: http://www.mk.gov.lv/lv/aktuali/zinas/2013-gads/07/300713-em-03/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *