Latvijā ražotie koka skrejriteņi „DipDap” jau spējuši iekarot eksporta tirgus

Kurzemes biznesa inkubatora uzņēmums „MGS Factory” stabilu tirgus nišu iekarojis ar koka skrejritēniem DipDap, kuriem šogad pievienojušās arī moduļu mājas lellēm. Pats uzņēmums no biznesa inkubatora telpām tikko pārcēlies uz industriālo parku Kulgīgas pievārtē, Rumbas pagastā. Ražotne Rumbas pagasta industriālājā parkā papildinātas ar trim jaunām iekārtām, kuru iegādei piesaistījis ES līdzfinansējumu. Vēl ar ES līdzfinansējumu uzņēmums šogad veiksmīgi aizvadījis dalību starptautiskajā izstādē Vācijā.

Par pirmo uzņēmuma nozīmīgāko eksporta tirgu kļuvusi Nīderlande, kur aptuveni pirms mēneša nosūtīti 100 skrejriteņi un 100 leļļu mājas. Kopš dalības Nirnbergas izstādē „Spielwarwarenmesse” ir iestrādes arī Vācijā. Vācijā uzņēmums doma izveidot tādu kā atbalsta punktu, no kurienes tālāk produkcija jau ceļotu pie pasūtītājiem.

Ražošanas apjomi šogad auguši strauji – pērn tika saražots ap 50 skrejriteņiem mēnesī, bet patlaban tie ir 300 skrejriteņi un aptuveni tikpat daudz moduļu mājas lellēm. Skrejriteņi vairāk ir tā sauktā vasaras  prece, bet leļļu ma’jas  labāk pērk ziemā. Tā kā zīmols DipDap rotā tikai produktus, kuri ir sertificēti kā bērniem, draudzīgas, ekoloģiskas un attīstībai derīgas rotaļlietas, izejmateriāli ir ļoti svarīgi, tādēļ produkcijas ražošanai iepērk izejmateriālu no „Latvijas Finieris”, kas vienīgaisd spēj nodrošināt vajadzīgo kvalitāti.

Konkurenci uzņēmums pagaidām īsti neizjūt un priekršrocība ir tā, ka pirms DipDap rūpnieciski ražotu koka skrejritenīšu Latvijā nebija. Tagad ir individuāli amatnieki, kas gatavo līdzīgas rotaļlietas, taču līdz ražošanai neviens nav ticis. Šobrīd uzņēmuma ražoto produkcijas tirgo sporta un citi Latvijas preču veikali. Uzņēmuma vadība paralēli esošajiem produktiem, domā arī par preču klāsta paplašināšanu, taču uzsver, ka pagaidām vēl ir iespējas attīstīt esošos produktus.

 

Raksts: „Skrejriteņi DipDap uzņemu ātrumu, Laikraksts „Dienas Bizness”, publ. 05.08.2013

Avots: Laikraksts „Dienas Bizness”, Nr. 137 (4542), 16.lpp

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *