Tika atzīmēta studentu biedrības „Šalkone” pastāvēšanas 90.gadadiena

Šogad, 27. jūlijā, saulainā dienā, ar patīkamām atmiņu vēsmām par pagājušajiem gadiem, Lielauces muižā tika svinēta „Šalkones” 90 gadu jubileja. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Šalkonieši – vecbiedri, LLU rektors Juris Skujāns un Meža fakultātes dekāns, arī Šalkonietis, vecbiedrs Dagnis Dubrovskis. Pasākuma laikā tika atvērts Šalkoniešu veidotais jubilejas izdevums – rakstu krājums „Šalkonei – 90″. Tā ir brīnumjauka grāmata, dāvana mums pašiem svētkos, kas piepildīta ar mūsu vēsturi, cilvēkiem, atmiņām, gaišajiem brīžiem un fotogrāfijām.

Meža fakultātes studentu biedrība „Šalkone”, kas zem sava karoga pulcēties aicina studējošos mežkopjus, dibināta 1923. gada 29. jūnijā. Tieši tad pirmo reiz tā laika 3. kursa studenti izteica domu par studējošo mežkopju biedrības dibināšanu. Ideja izpaudās studentu sapulcē, un visi bija vienisprātis, ka kopējais darbs un centieni prasa, lai mežkopības studenti ciešāk saistītos studiju laikā universitātē un arī turpmākā darbībā – ārpus tās. Tas viss būtu veicams, dibinot īpatnēju slēgtu studējošo mežkopju biedrību.

„Šalkones” valde atkārtoti izsaka lielu pateicību AS „Latvijas Valsts meži”, SIA „Rīgas meži”, SIA „PK Mežs”, Dagnim Dubrovskim un Jurim Skujānam par finansiālo atbalstu, kas sniegts grāmatas tapšanas procesā.

 

Raksts: „Studentu biedrība „Šalkone” atzīmējusi savas pastāvēšanas 90.gadadienu”, Meža fakultāte, K.Jaunslaviete, publ. 02.08.2013

Avots: www.mf.llu.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *