Dabas un kultūras pasākumu „Dabas koncertzāle” apmeklējuši ~10 000 skatītāju

Izskanējuši abi šī gada dabas izziņas un kultūras projekta „Dabas koncertzāle” pasākumi, kuri notika Viļķenes pagasta Ungurkalnā un Ikšķiles novada Zilajos kalnos. Abus bezmaksas sarīkojumus apmeklējuši ap 10 000 skatītāju. Jau astoto gadu Dabas koncertzāle apvienoja zinātniskās darbnīcas vakara gaišajā laikā, ar koncertu iestājoties krēslai. Pateicoties 40 brīvprātīgajiem no Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Universitātes ģeogrāfijas fakultātes studentiem un galvenajiem zinātniekiem Vitālijam Zelčam un Jurim Somam, pasākuma apmeklētāji vairāk nekā 15 darbnīcās varēja iepazīties ar šī gada galveno varoni – leduslaikmeta liecību osu un citām norisēm dabā, ar kurām tas cieši saistīts.

Muzikālo stāstu par osa rašanos izspēlēja mūziķi Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Kapars Tobis, Andris Sējāns, Anrijs Grinbergs, Jānis Fedotovs, Rūta un Valdis Muktupāveli. Video un gaismas performanci radīja režisors Roberts Rubīns, video mākslinieks Viktors Keino un gaismu režisors Oskars Timbars. Osam veltītie abos koncertos skanējušie deviņi oriģinālskaņdarbi klausītājiem rudenī būs pieejami kompaktdiskā un arī MP3 formātā.

„Dabas koncertzāle ir vieta, kurā atklāt un iepazīt tās lietas, kurām ikdienā ejam garām un par kurām nemaz neaizdomājamies. Šis ir unikāls projekts, kurā zinātne padarīta par interesantu jomu ikvienam un apvienota ar mākslu, kas palīdz cilvēkam uztvert attiecīgo dabas „varoni” ar visām maņām un nostiprināt zināšanas par to”, pauž Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa. Nākamgada „Dabas koncertzāle” notiks 9.augustā Siguldā, kad tās ietvaros stāstīs par bruņuzivi.

 

Raksts: „Dabas koncertzāli šogad apmeklējuši ap 10 000 skatītāju”, Dabas aizsardzības pārvalde, R.Jakovļeva, publ. 06.08.2013

Avots: www.daba.gov.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *