Britu Kolumbijas reģionā koksnes pārdošanas apjomi pieauguši par 23%

Jau vēsturiski lielāko daļu koksnes produktu ražošanu Kanādā nodrošināja tieši Britu Kolumbijas reģions. Laika periodā no 2012.gada jūnija līdz šā gada maijam šis reģions bija atbildīgs par 33,2% koksnes produktu ražošanas apjoma pārdošanu. Šajā laika periodā koksnes produktu pārdošanas apjomi pieauga par 1,4 miljrd.dolāriem, sasniedzot kopējo apjomu 7,5 miljrd.dolārus, kas ir par 22,9% vairāk nekā iepriekšējā gadā attiecīgajā laika periodā. Koksnes produktu ražošana sastāda aptuveni 19% no kopējās šī reģionā apstrādes rūpniecības izlaides apjoma.

Britu Kolumbijā tieši pirmapstrādes un koksnes tirdzniecības sektors veido 66,6% no kopējiem koksnes produktu ražošanas apjomiem, kur lielais īpatsvars ir daudz augstāks salīdzinājumā ar citiem Kanādas reģioniem. Tādēļ, samazinoties eksporta apjomiem un cenām, bija vērojams aktivitātes samazinājums mājokļu tirgū, kas spēja atstāt būtisku ietekmi uz koksnes produktu ražošanas sektoru šajā reģionā. Pateicoties pozitīvām izmaiņām eksportā un cenu dinamikā Britu Kolumbija spēja atgūt savu vietu kā lielākā koksnes produktu ražotāja Kanādā, aiz sevis atstājot otru lielāku koksnes produktu ražotāju, t.i. Kvebeku. Kvebekas reģionā šajā laika periodā no pagājušā gada jūnija līdz šā gada maijam nodrošināja 25,7% no valstī esošajiem koksnes produktu apjomiem. Koksnes pirmapstrādes un koksnes tirdzniecības sektors šajā reģionā veido tikai 39,7% no kopējā koksnes ražošanas un pārdošanas apjoma. Pēdējo desmit gadu laikā Kvebekas reģionā vērojams svārstības, kā rezultātā kāda laika periodā vislielāko devumu nodrosīnā citu koksnes izstrādājumu ražošana, tad pirmapstrādes un koksnes tirdzniecība.

Savukārt, trešais nozīmīgākais Kanādas reģions koksnes produktu ražošanā ir Alberta reģions, pārspējot Ontario reģionu. Šajā laikā periodā nodrošinot 15,7% no kopējās valstīs saražotās un pārdotās koksnes apjomiem. Galvenie tirgus apstākļi, kas to veicināja, bija pieaugošās cenas un eksporta kāpums.

 

Raksts: „BC wood products sales increased 22,9%”, Fordaq – IHB network worldwide, 30.07.2013

Avots: www.ihb.de

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *