Pērn Papīrfabrika Līgatne uzsvars uz augstākas pievienotās vērtības produkciju

Aizvadītajā gadā SIA Papīrfabrika Līgatne saražojusi un realizējusi 9,154 tūkst.t papīra, kas ir par 16,18% mazāk nekā 2011.gadā, kad saražots 10,921 tūkst.t papīra. 2012.gadā uzņēmums apgrozījis 3,153 milj.Ls, kas, ja salīdzina ar 2011.gada rādītāju, ir kritums par 12,55%. SIA Papīrfabrika Līgatne vadība norāda, ka apgrozījuma samazinājums izskaidrojams ar nerentablo papīru izstrādājumu ražošanas samazināšanu, liekot par prioritāti nevis apgrozījumu, bet gan tīro iznākumu, ko var panākt, ražojot papīru ar augstu pievienoto vērtību, t.i., akvareļu papīru, biroja papīru u.c. Pārskata gadu papīrfabrika noslēgusi ar 7,549 tūkst.Ls peļņu pēc nodokļu nomaksas.

SIA Papīrfabrika Līgatne vairāk nekā 80% no savas saražotās produkcijas eksportē. Kā skaidro vadība, noieta tirgus ir diversificēts, lai mazinātu iespējamos.

2013.gadā SIA Papīrfabrika Līgatne iecerējusi turpināt darbu pie ražošanas efektivitātes kāpināšanas un jaunu produktu ar augstāku pievienoto vērtību ražošanas, lai uzlabotu uzņēmuma rentabilitātes rādītājus. Uzņēmums arī plāo uzsākt daļēju papīrmašīnas rekonstrukciju, kas ļautu uzlabot gan ražojamās producijas kvalitāti, gan palielināt ražošanas apjomus.

 

Raksts: “SIA Papīrfabrika Līgatne pērn galveno uzsvaru likusi uz produkciju ar augstāku pievienoto vērtību”, Klientu Portālis, publ.08.08.2013

Avots: www.klientuportalis.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *