Indijā koksnes šķeldu pārdošanas cenas paaugstinājušās divas reizes

Pastāvīgi palielinoties pieprasījumam pēc šķeldām, to izejvielas Indijā pēdējo piecu gadu laikā sadārdzinājušās divas reizes – par vidēji 82,3 dolāriem par tonnu. Šī iemesla dēļ vietējie celulozes ražotāji spiesti palielināt nepieciešamo ražošanas izejvielu importu, ziņo vietējais biznesa laikraksts ‘The Hindu Business Line’.

Neskatoties uz to, ka vietējo resursu katastrofāli trūkst, kā norādījuši vadošie tirgus spēlētāji ‘West Coast Paper’, ‘ITC’, ‘JK Paper’ un ‘Bilt’, koksnes biomasas pārstrādes jaudas laika periodā no 2008. līdz 2010.gadam Indijas celulozes un papīra fabrikās palielinājušās par 1,6 miljoniem tonnu. Situāciju negatīvi ietekmē arī lauksaimnieciskās produkcijas cenu kāpums, kādēļ vietēji fermeri atsakās audzēt kokus, dodot priekšroku rentablāku kultūru audzēšanai.

Celulozes rūpniecība Indijā joprojām ir peļņu nesošs bizness kā vietējā, tā ārējā tirgū – gatavās produkcijas realizācijas cenas saglabājas robežās 630 – 700 dolāru par tonnu, tāpēc vietējos ražotājus nepārsteidz izejvielu sadārdzināšanās un nepieciešamība tās vairāk ievest no ārējiem tirgiem.

 

Raksts: За 5 лет цены на древесную щепу в Индии выросли вдвое, Lesprom Network, publ. 06.08.2013

Avots: www.lesprom.com

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *