Izveido Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu asociāciju

Lai sekmētu mazo un vidējo uzņēmumu interešu aizstāvību, uzņēmumu attīstību, konkurētspēju un zināšanu izmantošanu, izveidota Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu asociācija. “Jau vairāk nekā 100 biedru ir izteikuši gatavību aktīvi līdzdarboties asociācijas darbā. Tie ir gan komersanti un privātpersonas, gan arī nevalstiskās organizācijas,” informē jaunizveidotās asociācijas valdes loceklis Uldis Vītoliņš.

Mazo un vidējo uzņēmumu asociācija izveidota ar mērķi aizstāvēt mikro, mazo un vidējo uzņēmumu intereses saistībā ar dažādu atbalsta instrumentu nepietiekamu atbalstu tieši esošajiem veiksmīgi strādājošiem uzņēmumiem, kā arī nepietiekamu atbalstu jaunizveidotajiem uzņēmumiem. “Kā rāda esošā valdībā izstrādātā prakse, atbalstīti tiek pēc Latvijas mērogiem lieli uzņēmumi, gan attiecībā uz ražošanas telpu izveidi (sākot no 4000 kvadrātmetriem), gan jaunu iekārtu iegādi sākot no 100 000 latu. Tādējādi netiek domāts par atbalstu tieši nelieliem uzņēmumiem, jo viņiem nevajag ne tik plašas telpas, ne arī tik lielu finansējumu,” skaidro Uldis Vītoliņš.

“Lai gan tik bieži ir dzirdēts par nepieciešamību atbalstīt mazos un vidējos uzņēmumus, taču šobrīd ir izveidojies spēcīgs lielo uzņēmumu lobijs, kuri veiksmīgi panāk sev nepieciešamos lēmumus, dažkārt pat neslēpjot, ka tas tiek darīts tieši uz mazo uzņēmumu rēķina,” stāta Uldis Vītoliņš.

Kā rāda Eiropas Komisijas izstrādātā SBA faktu lapa par 2012.gadu, tad Latvijā no visu uzņēmumu skaita 88,7% bija mikro uzņēmumi, 9,3% mazie un 1,8% vidējie. Tāpat SBA faktu lapā ir norādīts, ka salīdzinot ar citām valstīm Eiropas Savienībā, valsts atbalsts, kas tiek novirzīts MVU, vidēji ir mazāks nekā citās ES valstīs, it īpaši tas attiecas uz ES reģionālo fondu līdzekļiem. “Viens no pirmajiem uzdevumiem asociācijai būtu aktīva jauno biedru iesaiste ar mērķi izveidot spēcīgu uzņēmumu pārstāvniecību, lai nodrošinātu kvalitatīvu visu mazo uzņēmumu interešu apkopošanu,” informē Uldis Vītoliņš.

 

Raksts: Izveido Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu asociāciju, PR@MAIL preses relīze, publ. 12.08.2013

Avots: http://www.prmail.lv/2013/08/izveido-latvijas-mazo-un-videjo.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *