Eiropas enerģētikas koncerni atsakās no biokurināmā izmantošanas

Nīderlandes valdība atteikusies no stingrajām prasībām attiecībā uz biokurināmā izmantošanu, kā rezultātā valstī esošajās elektrostacijās sākta pāreja uz 100% ogļu patēriņu un industriālās kvalitātes koksnes granulu imports jau šā gada pirmajā ceturksnī vien valstī samazinājies par 41%, liecina ‘Hawkins Wright Ltd.’ sagatavotajā ziņojumā ‘Forest Energy Monitor’ sniegtā informācija.

Ar līdzekļu trūkumu pārejas finansēšanai enerģētikā uz biokurināmo saskārušās arī citas Eiropas valstis, saistībā ar ko slēgta virkne dotāciju shēmu. Bez tam Nīderlandē tuvojas noslēgumam arī agrāk uzsāktā lielo elektrostaciju subsidēšanas programma. Savukārt bez valsts atbalsta biokurināmā izmantošanu enerģētikas koncerni uzskata par nerentablu.

Neskatoties uz to, granulu patēriņa tirgū 2013.gadā kopumā vērojams neliels kāpums. Tā, piemēram, Austrijā privātajā sektorā 2012.gadā tika uzstādīti ap 10 000 jauni granulu apkures katli. Tā kā Eiropā jūtams zināms kurināmo koksnes granulu ražošanas izejvielu deficīts, aktīvi tiek vērsta uzmanība Krievijas virzienā, kur par lielu granulu rūpnīcu būvniecības plāniem ziņojusi ne viena vien kompānija. Pēc ‘Foex’ datiem, līdz 2013.gada beigām Arhangeļskā ekspluatācijā vajadzētu tikt laistai kompānijas ‘RusForest’ jaunajai rūpnīcai, kur uzstādītās jaudas ļaus saražot līdz 100 000 tonnu granulu gadā.

Jūnijā kurināmo koksnes granulu indekss patēriņa tirgū Eiropā – PIX Pellet Continental Europe – paaugstinājās par 16% līdz 237,69 €/t. Tas liecina, ka lielie enerģētikas koncerni pamazām atsakās no rūpniecisko granulu izmantošanas, turpretī privātajā sektorā, līdz ar jaunu biomasas apkures katlu uzstādīšanu, granulu patēriņš pieaug.

 

Raksts: Энергетические концерны Европы отказываются от использования биотоплива, а цены на пеллеты растут, ИАА “Инфобио”, publ. 06.08.2013

Avots: http://www.infobio.ru/news/2469.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *