Celulozes rūpniecības attīstība Ķīnā veicina šķeldu importa pieaugumu

Strauja celulozes rūpniecības attīstība Ķīnā sekmējusi šīs valsts izvirzīšanos par pasaulē lielāko lapu koku šķeldu importētāju, ziņo ‘Wood Resource Quarterly’. Lai nodrošinātu jaunās celulozes rūpnīcas ar ražošanas izejvielām, šķeldu imports Ķīnā pēdējo piecu gadu laikā dramatiski audzis. Lai gan vairākas kravas valstī tiek ievestas arī no Latīņamerikas, Malaizijas un Dienvidāfrikas, četras vadošās šķeldu piegādātājvalstis šim tirgum ir Austrālija, Indonēzija, Taizeme un Vjetnama.

Pieaugošais pieprasījums pēc papīra un tā izstrādājumiem Ķīnā veicinājis ne tikai celulozes importa pieaugumu, bet arī investīciju ieplūdi jaunu celulozes ražotņu izveidē. Vietējo resursu trūkuma dēļ par konkurētspējīgu cenu, vadošās celulozes ražotājkompānijas, kurām pieder lielākās celulozes rūpnīcas Ķīnā, t.i. ‘Asia Pacific Resources International Ltd’ un ‘Asia Pulp and Paper’, lielu daļu nepieciešamās koksnes biomasas ieved no ārējiem tirgiem. Tikai pēdējo piecu gadu laikā vien šķeldu imports Ķīnā audzis no 180 miljoniem dolāru līdz 1,3 miljardiem dolāru 2012.gadā. Jau 2013.gada 2.ceturksnī ar teju 2,4 miljoniem kubikmetru Ķīna apsteigusi līdzšinējo lapu koku šķeldu importa līderi Japānu. Prognozēts, ka šogad šķeldu importa kopējā vērtība valstī varētu sasniegt jau 1,5 miljardus dolāru.

Kā vēl viena interesanta tendence tirgū otrajā ceturksnī atzīmēta vidējo šķeldu importa cenu pazemināšanās – gada griezumā par teju 6%. Visvairāk pazeminājušās Austrālijas šķeldu cenas – gada laikā par vairāk nekā 11%, kādēļ Ķīnā no šīs valsts ievests lielākais šķeldu apjoms ceturkšņa laikā kopš 2010.gada. Balstoties uz informāciju par arvien jauniem celulozes rūpniecības projektiem Ķīnā, sagaidāms, ka koksnes šķeldu imports šajā valstī turpmāko pāris gadu laikā turpinās pieaugt.

 

Raksts: “China has surpassed Japan”, magazine ‘WIN – WOODWORKING INTERNATIONAL’, publ. 15.08.2013

Avots: http://www.harnisch.com/win/neueste-meldungen/newsdetails/china-has-surpassed-japan/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *