Plātņu ražotājs ‘Egger’ turpina kāpināt pārdošanas apjomus

Augusta sākumā notikušajā ikgadējā preses konferencē Austrijas provincē Tirolē plātņu ražotājs ‘Egger’ kārtējo reizi uzstājās ar pozitīviem aizvadītā gada finanšu rādītājiem visos biznesa sektoros. Neskatoties uz svārstībām Eiropas tirgū un koksnes izejvielu cenu tālāku pieaugumu, Austrijas plātņu ražošanas kompānijas ‘Egger’ pārdošanas apjomi 2012./2013. finanšu gadā pieauga par 11% līdz 2,18 miljardiem eiro, teikts kompānijas izplatītajā preses relīzē.

Nozīmīgākajā – mēbeļrūpniecībai un iekšējās apdares domāto dekoratīvā pārklājuma koksnes plātņu ražošanas sektorā – apgrozījums salīdzinājumā ar iepriekšējo finanšu gadu audzis par 10%, veidojot 80% no kopējā ‘Egger’ apgrozījuma. OSB plātņu un zāģmateriālu segmentā pārdošanas apjomus līdz ar jaunas rūpnīcas atvēršanu Rumānijā un kokskaidu plātņu ražotnes iegādi Krievijā kompānijai izdevies palielināt par 50%, šī segmenta apgrozījuma īpatsvaram sasniedzot 11% (2011./2012.finanšu gadā – 9%). Grīdas segumu segmentā ‘Egger’ produkcijas pārdošanas apjomi auguši par 17%.

Aptuveni 60% visu ienākumu 2012./2013. finanšu gadā kompānija guvusi Rietumeiropas tirgū, kas ir nozīmīgākais ‘Egger’ produkcijas realizācijas reģions. 35% visu ienākumu gūti Eiropas centrālajā daļā un Austrumeiropā (galvenokārt Krievijā un Turcijā).  Savukārt atlikušos 5% veidoja ienākumi, kas gūti no produkcijas realizācijas ārpus Eiropas valstīm.

EBITDA jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas 2012./2013. finanšu gadā palielinājās par 14% līdz 298 miljoniem eiro.

Stabilu rezultātu sasniegšanai tekošajā, t.i., 2013./2014.finanšu gadā, kompānija turpina īstenot ražošanas modernizācijas pasākumus un ieguldīt līdzekļus, lai uzlabotu izejvielu pieejamību un energoefektivitāti. Ņemot vērā, ka vispārējā ekonomiskā situācija Eiropā pasliktinās un finanšu tirgos valda nenoteiktība, šim gadam ‘Egger’ vadība prognozē tikai nelielu apgrozījuma pieaugumu. Turklāt ir jūtams spiediens uz plātņu materiālu pārdošanas cenām. Tajā pašā laikā koksnes pieejamība samazinās. Svarīgas ir arī tendences būvniecības sektorā. Piemēram, neliels pieaugums atkal sagaidāms Ziemeļeiropas valstīs, kā arī Vācijā un Krievijā, Čehijā un Ungārijā. Turcijā būvniecības nozarē prognozēta stabila situācija. Savukārt Dienvideiropas valstīs gaidāms tālāks būvapjomu samazinājums.

Nolūkā nostiprināt savas tirgus pozīcijas, ‘Egger’ turpina investēt piedāvāto produktu klāsta diversifikācijā, inovatīvu produktu izstrādē, jaunu ilgtermiņa sadarbības kontaktu izveidē un pārdošanas tirgu apguvē.

 

Raksts: “EGGER growing as planned”, EGGER Group, publ. 01.08.2013

Avots: http://www.egger.com/SCAN_en/news/?N=4294967082+21&R=news-16049-scan-en

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *