“BM TRADA Latvija” organizē apmācību kursu skuju koku zāģmateriālu šķirotājiem

No 16. līdz 20.septembrim ‘BM TRADA Latvija’ organizē piecu dienu kursu skuju koku zāģmateriālu šķirotājiem – Pēc stiprības vizuāli šķiroti skuju koku zāģmateriāli atbilstoši standartam BS 4978. Stiprības klases GS (C16) un SS (C24). Kursa ietvaros teorētiskajā daļā tiks stāstīts par stiprību ietekmējošiem faktoriem, zaru veidošanos un šķērsgriezuma projekciju, koksnes mitrumu, marķēšanu un stiprības klasēm. Kursa ietvaros plānota arī praktiskā šķirošana. Noslēgumā dalībnieki kārto eksāmenu. Sekmīgi nokārtota eksāmena rezultātā katram dalībniekam tiek izsniegts šķirotāja sertifikāts.

Apmācību kursu dalībniekiem tiek piedāvāta arī ekskursija pa uzņēmuma „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” (MeKA) akreditētajām testēšanas laboratorijām, kuras sniedz koksnes un citu produktu testēšanas pakalpojumus Latvijā un ārvalstīs. Testēšanas laboratorijas darbības virzieni – fizikāli mehāniskā testēšana, ugunsreakcijas  testēšana, mēbeļu un virsmu apdares testēšana un cietās biomasas testēšana.

Savukārt 1.oktobrī, saistībā ar to, ka no 2013. gada 1. jūlija Būvizstrādājumu direktīva (CPD) tiek aizstāta ar Būvizstrādājumu regulu (CPR), padarot CE  zīmes marķējumu par obligātu nosacījumu visiem būvizstrādājumiem, kuriem ir izstrādāti saskaņotie Eiropas standarti  (hEN) vai arī ir izdots Eiropas tehniskais novērtējums (ETA), un kuri tiek piedāvāti Eiropas Savienības tirgū, tai skaitā  arī Latvijā, ‘BM TRADA Latvija’ organizē semināru “AKTUALITĀTES PAR CE MARĶĒJUMU. Pēc stiprības šķiroti konstrukciju kokmateriāli. Latvijā un ES saistošie standarti un dokumentācija.”

Koka būvizstrādājumi, kuriem ir saistošs obligātais CE marķējums – pēc stiprības šķiroti zāģmateriāli, līmētie  konstrukciju kokmateriāli, apdares dēļi, grīdas dēļi, logi, durvis, konstrukciju elementi  – kopnes, koksnes plātnes u.c. Semināra gaitā tiks stāstīts par būvizstrādājumu direktīvu, regulu, CE marķējuma un produktu sertifikāciju; testēšanas laboratorijas tehniskajām iespējām Latvijā; pēc stiprības šķirotiem konstrukciju kokmateriāliem Latvijā; šķirošanas pamatprincipiem, mašinizēti šķirotu kokmateriālu vizuālo kontroli un tirgū biežāk sastopamajiem šķirošanas standartiem. Semināra noslēgumā paredzētas debates.

 

Avots: http://bmtrada.lv/apmacibas/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *