“Zemgales tehnoloģiskais centrs” saņem ISO 9001:2008 sertifikātu

Latvijas koka paneļu māju ražotājs “Zemgales tehnoloģiskais centrs” (ZTC) ieguvis ISO 9001:2008 sertifikātu, kas ir universālākais un pasaulē pazīstamākais standarts. Atbilstība šim standartam apliecina klientiem, ka uzņēmums rūpējas par savu preču vai pakalpojumu kvalitāti, uzturot kvalitātes vadības sistēmu, periodiski izejot neatkarīgu auditoru pārbaudi un apliecinot sistēmas efektivitāti ar sertifikātu.

“Zemgales tehnoloģiskais centrs” ar koka māju ražošanu un būvniecību nodarbojas jau kopš 1991.gada, tādējādi ir viens no pirmajiem koka māju ražotājiem Latvijā. Sākotnēji tika būvētas nelielas frēzbaļķu guļbūves, bet pašreiz galvenais darbības virziens ir koka paneļu mājas. Uzņēmuma darba pamatā ir individuāla pieeja katram pasūtītājam un katrai konkrētai vietai, tāpēc pārsvarā tiek ražotas un būvētas individuālās mājas. Klients var pasūtīt māju pēc sava arhitektūras projekta, kopā ar ZTC arhitektiem izstrādāt jaunu projektu vai izvēlēties kādu no jau piedāvātajiem tipveida projektiem. ZTC ražo arī vairākstāvu dzīvokļu mājas, ēkas sabiedriskiem un ražošanas objektiem.

Koka paneļu māju ražošanā, cik vien maksimāli iespējams, uzņēmums izmanto pašmāju ražotos produktus (logus, durvis). Piemēram, vairākās mājās izmantots arī jaunais masīvkoka šūnu (dendrolight) materiāls. Kā atklāj uzņēmuma valdes loceklis Māris Avotiņš: „Latvijas uzņēmēju konkurētspējas pamatā ir tieši jaunāko – efektīvāko – tehnoloģiju pārņemšana un izmantošana”. Jau ziņots, ka bez līdzdarbošanās jaunizveidotajā Latvijas Koka būvniecības klasterī, ZTC šobrīd iesaistījies arī SIA “Cross Timber Systems” projekta īstenošanā, kas paredz izveidot rūpnīcu liela izmēra masīvkoka būvniecības paneļu ražošanai no krusteniski līmētiem žāvētiem dēļiem.

Šobrīd ZTC lielākais noieta tirgus, kur gadus septiņus strādāts ar vienu partneri, ir Norvēģija. Tāpat uzņēmuma ražotās koka mājas atrodamas arī Francijā, Nīderlandē, Šveicē, Zviedrijā, Dānijā, kā arī tepat Latvijā. ZTC darba kvalitāte novērtējama, piemēram, Latvijas Nacionālajā operā, kur uzņēmums veica parketa izgatavošanu un ieklāšanu skatītāju zāles grīdai.

 

Raksts: “ISO 9001”, Zemgales tehnoloģiskais centrs, publ. 09.08.2013

Avots: http://www.ztc.lv/lv/jaunumi/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *