Igaunijā izveido 627 kilometrus garu pārgājienu maršrutu

Igaunijas Valsts mežu pārvaldes centrs (RMK) izstrādājis otru pārgājienu maršrutu, kas stiepjas 627 kilometru garumā cauri visai Igaunijai, vēsta raidkorporācija ERR.

Pagājušā gadā RMK atklāja pirmo pārgājienu maršrutu 375 kilometru garumā no Iklas uz Igaunijas un Latvijas robežu līdz Lahemā parkam Igaunijas ziemeļos.

Igaunijas Valsts mežu pārvaldes centra vadītājs Aigars Kallass skaidroja, ka jaunais maršruts izplānots caur pēc iespējas vairāk un zināmiem, krāšņiem apskates objektiem. “Atšķirībā no 2012.gada maršruta, kas pārsvarā stiepjas cauri mežiem, dienvidu maršruts iet cauri Igaunijas vidienes lauksaimniecības zemēm, Endlas mitraines un Emajegi upes deltai. Visaizraujošākās vietas ir dienvidos, Setu reģionā un Hānjas un Karulas augstienēs,” sacīja Kallass. Pārgājiena maršrutā arī iekļauta Piuzas upe ar 200 metrus augsto ūdenskritumu un smilšakmens alām, Igaunijas dziļākais ezers Reige, augstākais kalns Munameģis un Vellamegi kalns, kas ir lielākais kalns Igaunijā. Abos pārgājienu maršrutos izbūvētas arī nakšņošanas vietas – telšu vietas, mājiņas un nojumes.

Pārgājiena maršruts ir marķēts ar kilometru stabiņiem un zīmēm, lai novērstu gājēju nomaldīšanos. Pa ceļam arī uzstādītas plāksnes ar informāciju par meža iemītniekiem, izklaides un atpūtas iespējām.

Sīkāka informācija par pārgājiena maršrutu un precīzas kartes pieejamas RMK informācijas centros.

 

Raksts: “Igaunijā izveido 627 kilometrus garu pārgājienu maršrutu”, LETA, publ. 21.08.2013

Avots: www.la.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *