Meža īpašnieku biedrība iebilst pret plānoto atbalsta pasākumu uzsākšanas grafiku

Pēc iepazīšanās ar indikatīvo atbalsta pasākuma ieviešanas grafiku, Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMIB) ir nosūtījusi iebildumus Lauku attīstības programmas Uzraudzības komitejai par to, ka pasākuma “Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai integrēts ar apmežošanu” indikatīvais ieviešanas termiņš ir sākot tikai ar 2015.gada 1.maijā.

Tas nozīmētu, ka vairāk nekā gadu pastāv pārrāvums finansējuma pieejamībā vienam no meža produktivitāti un noturību visvairāk veicinošiem pasākumiem, kas ietver sevī arī jaunaudžu kopšanu. LMIB valdes priekšsēdētājs A. Muižnieks skaidro, ka, ņemot vērā laika periodā no 2007. līdz 2013. gadam jaunaudžu kopšanā ieguldītos resursus un to, ka daudzām audzēm kopšanas atlikšana gada garumā varētu radīt iepriekš ieguldītā darba un finanšu resursu rezultātā sasniegtā rezultāta pasliktināšanu un resursu nelietderīgu izmantošanu, Latvijas Meža īpašnieku biedrība aicina pārskatīt indikatīvo šā pasākuma uzsākšanas termiņu, nosakot to ne vēlāk kā 2014.gada jūnijā.

 

Raksts: “LMIB iebilst pret plānoto atbalsta pasākumu uzsākšanas grafiku”, Latvijas Meža īpašnieku biedrība, publ. 21.08.2013

Avots: www.mezaipasnieki.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *