Dienvidkoreja plāno desmitkāršot antidempinga nodevu Ķīnas saplākšņiem

Dienvidkorejas Tirdzniecības komisija pieņēmusi lēmumu palielināt antidempinga nodevu valstī ievedamajiem Ķīnas saplākšņu materiāliem no 3,75% līdz 35,7% un uzlikt par pienākumu importētājiem ievesto produkciju tirgū realizēt par samazinātās cenām.

Galīgā lēmuma pieņemšana par antidempinga maksājumu paaugstināšanu Ķīnas izcelsmes saplākšņu importam ir Dienvidkorejas Finanšu ministrijas jurisdikcijā un tā paziņošana paredzēta piecu mēnešu laikā.

Dienvidkorejas saplākšņu ražošanas kompānijas jau vairakkārt ziņojušas par pārdošanas apjomu un peļņas samazināšanos Ķīnas cenu dempinga dēļ. 2012.gadā šajā valstī esošais saplākšņu tirgus tika novērtēts 650 miljardu vonu (582 miljonu dolāru) apmērā, kur vietējā ražojuma īpatsvars veidoja 27% no kopējās tirgus vērtības, savukārt Ķīnā tapušās produkcijas īpatsvars – 38%.

Antidempinga maksājums ir maksājums, kas jāmaksā papildus ievedmuitai. Tā mērķis ir mazināt negodīgas tirdzniecības praksi un dempinga preču ietekmi uz tirgu, tādējādi sniedzot iespēju vietējiem ražotājiem vieglāk konkurēt ar attiecīgajām Ķīnā ražotām precēm.

 

Raksts: “Chinese plywood subject to antidumping duties in S. Korea”, Xinhua, publ. 01.03.2013

Avots: http://www.china.org.cn/world/Off_the_Wire/2013-03/21/content_28315174.htm

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *