Kokapstrādes apjomi Lielbritānijā otrajā ceturksnī sarukuši par 1,5%

Kokapstrādes industrija Lielbritānijā  2013.gada 2.ceturksnī sasniedza savu zemāko līmeni kopš 2001.gada. Sagaidāms, ka gada otrajā pusē ražošanas apjomi šajā tautsaimniecības jomā samazināsies vēl par 1,5%, ziņo Britu Kokapstrādes federācija (British Woodworking Federation).

Jau otro ceturksni pēc kārtas 7% federācijas ekspertu aptaujāto respondentu norādījuši uz to, ka pārdošanas apjomi turpina samazināties. Jāatzīmē, ka 2013.gada 1.ceturksnī analogas aptaujas rezultātā 37% respondentu izteica prognozes, ka 2.ceturksnī un tam sekojošajos mēnešos pārdošanas apjomi palielināsies. Tomēr šīs prognozes neīstenojās.

Aptaujas rezultāti liecina, ka 2013.gadā 2.ceturksnī ar mazāk kā 70% jaudu noslodzi strādājuši 69% britu kokapstrādes uzņēmumu; līdz gada beigām šis īpatsvars palielināsies līdz 74%. 82% aptaujāto respondentu ziņoja par koksnes izejvielu, degvielas un elektroenerģijas sadārdzināšanos kā arī jūtamiem zaudējumiem valūtas kursu svārstību dēļ.

 

Raksts: “Во 2 полугодии 2013 г. объемы деревообработки в Великобритании сократятся на 1,5%”, Lesprom Network, 26.08.2013

Avots: www.lesprom.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *