Konferencē Helsinkos diskutēs par situāciju Eiropas kokmateriālu tirgū

Šā gada septembra nogalē, 26. – 27.septembrī, Helsinkos norisināsies starptautiska konference, kas veltīta situācijas izvērtēšanai koksnes un tās izstrādājumu tirgū Eiropā un Krievijas Eiropas daļā. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja uzzināt aktuālāko informāciju par notiekošo kokrūpniecībā, tuvākajām attīstības perspektīvām, kā arī apspriest jaunākās tendences ar biznesa kolēģiem. Konferencē galvenās apskatāmās tēmas:

  • Eksports Eiropas Savienībā – galvenie spēlētāji, apjomu izmaiņas, perspektīvas;
  • Tirdzniecība ES tirgū – Skandināvija, Baltijas valstis, Austrumeiropas valstis;
  • Krievijas kokmateriālu tirgus – attīstības īpatnības un tendences, likumdošana;
  • Smalcinātā koksne – apjomu kāpums un jauni patēriņa virzieni;
  • Koka māju būvniecība – perspektīvas Eiropā un Krievijā;
  • Investīcijas kokrūpniecībā – veiksmīgāko projektu piemēri;
  • Kokmateriālu pārvadājumi – esošos risinājumu ekonomiskā efektivitāte un izmaksu samazināšanas iespējas.

Eiropas ekonomika par spīti krīzes pazīmēm pakāpeniski atgūstas. Tomēr tirgū situācija joprojām ir neskaidra, piemēram, būvniecības segmentā rādītāji ir krietni zemāki nekā pirms krīzes. Koksnes izstrādes apjomi palielinās jau otro gadu pēc kārtas, salīdzinot ar 2010.gadu uzrādot pieaugumu par 2,4%. Savukārt vājo pieprasījumu Eiropā joprojām kompensē intensīvāks kokmateriālu eksports uz Āziju.

Starp galvenajām tirgus tendencēm pēdējo pāris gadu laikā jāmin arī lapu koku zāģmateriālu patēriņa samazinājums 2012.gada otrajā pusē Eiropā pēc daudzsološa sākumā 2011.gadā, kā arī koksnes tirdzniecību Eiropas Savienībā regulējošās organizācijas jaunieviestajām prasībām piegādātājiem nolūkā samazināt nelegālo mežizstrādi. Celulozes un papīra ražošanas kompānijām aizvien aktuāls jautājums ir tirgus ilgnoturība, kas liek meklēt arvien jaunus risinājumus inovatīvu produktu izstrādei un piedāvājamā sortimenta paplašināšanai. Mēbeļrūpniecībā galvenais uzsvars tiek likts uz ekonomiju, izmaksu samazināšanu, nevis jaudu palielināšanu.

Starp apstiprinātajiem ziņojumu sniedzējiem starptautiskajā konferencē Helsinkos ir: Eiropas Kokzāģētāju organizācijas (EOS) galvenais sekretārs Kimmo Jarvinens, Somijas mežzinātnes institūta (METLA) profesors Timo Karjalainens, Zviedrijas celulozes ražotājkompānijas ‘Domsjö Fabriker’ direktors Martins Forsens, Somijas zāģmateriālu un koksnes granulu ražošanas kompānijas ‘Vapo’ biznesa struktūrvienības ‘Vapo Wood Energy’ direktors Martti Savolainens, ‘Ekman & Co AB’ bioenerģētikas struktūrvienības viceprezidents Bjorns Vikinge, FAO Meža departamenta pārstāvis Florians Steierers, u.c.

 

Raksts: “Международная конференция “Европейский рынок леса”, 26-27 сентября 2013, Хельсинки, Финляндия, Hilton Strand”, Информационное агентство “Металл-Курьер”, skat. 26.08.2013

Avots:www.b-forum.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *