Krāslava iegādājas pirmo robotu profesionālās izglītības attīstībai Latvijā

Jau šajā mācību gadā Krāslavas novada dome un Profesionālās Izglītības kompetences centrs Rīgas Valsts tehnikuma teritoriālā struktūrvienība Krāslavā piedāvās topošajiem kokapstrādes speciālistiem apgūt Latvijas profesionālajā izglītībā unikālas tehnoloģijas, datorvadāmā robota – manipulatora, specifiku, līdz ar to paverot plašas iespējas konkurēt darba tirgū.

Mūsdienās cilvēka, datora un robota mijiedarbības rezultātā koksnes apstrādes process tiek ievērojami paātrināts un ļauj divu un triju dimensiju koka un metāla detaļas izgatavot bez tiešas cilvēka klātbūtnes.

Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas struktūrvienības vadītājs Arkādijs Petaško atzīst: „Roboti ir mūsu nākotne, to esam novērojoši, piedaloties kokapstrādes izstādēs Eiropā. Inovatīvās tehnoloģijas ienāk rūpniecībā arī Latvijā, attiecīgi aug pieprasījums pēc kvalificēta darbaspēka. Nav noslēpums, ka profesionāļi tiek labi atalgoti – Latgales reģionā attiecīgo darbinieku alga sākas no 700 latiem. Krāslavas novada dome un Rīgas Valsts tehnikums iet roku rokā ar laiku un, izmantojot Eiropas naudu, iegādājās pirmo robotu Latvijā, kas domāts profesionālās izglītības attīstībai.”

Krāslavas novada domes un Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas līdzfinansētais projekts „EDUCATE FOR BUSINESS” aizsākās pirms gada un šovasar Krāslavā tika īstenota tā investīciju daļa, ieguldot gandrīz 140 000 eiro profesionālās izglītības infrastruktūrā. Tehnikumam ne tikai tika iegādāts vērtīgais darbagalds, bet arī datortehnika un aprīkojums profesionālo mācību priekšmetu pilnvērtīgai apguvei.

Pēdējā gada laikā noritējušas vairākas starptautiskās studentu un skolotāju pieredzes apmaiņas vizītes un darba prakses. Krāslavas studenti apguva kokapstrādes pieredzi Utenas rajonā, savukārt lietuvieši – Krāslavas novadā, SIA „Varpa”. Jaunieši atzina, ka iepazīšanās un kopīgs darbs ar uzņēmumu vadītājiem rosināja interesi kļūt par veiksmīgu uzņēmēju.

 

Raksts: “Krāslava iegādājas pirmo robotu profesionālās izglītības attīstībai Latvijā”, Gunta Čižika, Krāslavas novada dome, publ. 26.08.2013

Avots: www.kraslava.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *