Rinkēvičs uzsver ekonomiskās sadarbības potenciālu ar Dienvidāzijas valstīm

26.augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) biedriem, lai diskutētu par ekonomiskās sadarbības un eksporta palielināšanas iespējām Dienvidāzijas valstīs.

Ārlietu ministrs atzinīgi novērtēja Latvijas uzņēmēju interesi par ģeogrāfiski attālākiem reģioniem, kas rāda, ka mūsu uzņēmējiem ir vēlme un uzdrīkstēšanās meklēt jaunus eksporta tirgus un attīstīt sadarbību ar partneriem ārpus tradicionālajiem Latvijas ārvalstu tirgiem.

Tikšanās laikā ministrs ar uzņēmējiem, kas pārstāvēja augstākās izglītības, informāciju un komunikāciju tehnoloģiju, dažādu iekārtu ražošanas, kokrūpniecības, konsultāciju, medicīnas iekārtu ražošanas un citas tautsaimniecības nozares, apsprieda Dienvidāzijas reģiona eksporta tirgus perspektīvas, jaunos izaicinājumus un problēmsituācijas, ar kurām uzņēmējiem nākas saskarties šajā reģionā. Uzņēmēji dalījās savā pieredzē tirgus apgūšanā Indijā un pārējās reģiona valstīs, norādīja uz pastāvošajām tirdzniecības barjerām un salīdzinoši augstajiem ievedmuitas tarifiem specifiskām preču grupām.

Ministrs uzņēmējus informēja par plānoto Latvijas pārstāvniecību tīkla paplašināšanā Āzijas reģionā un ieceri nākamgad atvērt Latvijas vēstniecību Indijā. Uzņēmēji pauda atbalstu vēstniecību tīkla paplašināšanai un uzsvēra, ka plānotā vēstniecības atvēršana Indijā būtu ļoti liels atbalsts uzņēmējiem gan no ekonomiskā, gan praktiskā viedokļa. Uzņēmēji un ministrs bija vienisprātis, ka nepieciešams strādāt arī pie līgumtiesiskās bāzes pilnveidošanas ar šī reģiona valstīm, norādot, ka būtu svarīgi noslēgt vienošanos ar Indiju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem.

Pašlaik ekonomiskā sadarbība un tirdzniecības apgrozījums Latvijas un Dienvidāzijas un Dienvidaustrumāzijas valstu starpā kopumā ir neliels un sastāda tikai 0.9% no kopējā Latvijas 2012.gada ārējās tirdzniecības apgrozījuma. Lielā ģeogrāfiskā attāluma dēļ, būtiski, lai Latvijas eksports uz šo reģionu koncentrētos uz augstas pievienotās vērtības preču, pakalpojumu un pieprasītāko tehnoloģiju eksportu.

Šī šogad bija trešā LRTK biedru diskusija ar ārlietu ministru. Iepriekšējās diskusijas bija par Latvijas uzņēmēju iespējām un interesēm Ziemeļāfrikā un Latīņamerikas reģionā.

 

 

Raksts: “Ārlietu ministrs uzsver ekonomiskās sadarbības potenciālu ar Dienvidāzijas valstīm”, ĀM Preses un informācijas nodaļa, publ. 27.08.2013

Avots: http://www.mfa.gov.lv/lv/Jaunumi/zinas/2013/augusts/8-27-1/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *