Ekspluatācijā nodota garākā dabas taka Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā

26.augustā Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti, projekta autors kopā ar būvdarbu izpildītājiem no SIA «Jaunmāja» un SIA «Jungrex» pieņēma ekspluatācijā jaunos tūrisma infrastruktūras objektus dabas parkā «Salacas ieleja», kas tapuši, pateicoties Kohēzijas fonda finansējumam projekta «Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās» ietvaros.

Dabas parks «Salacas ieleja» aptver 6307 ha lielu teritoriju gar Salacas krastiem Mazsalacas, Alojas un Salacgrīvas novadā. Šī projekta ietvaros dabas parkā atjaunots Dauģēnu daba stakas 2.posms, izveidotas skatu un atpūtas vietas, laivu izvilkšanas vietas, izvietoti informācijas stendi un izvietotas dabas parka robežzīmes visos novados. Tomēr lielākais no projekta darbiem Salacas krastos ir 5 km garais Dauģēnu dabas takas atjaunotais posms, kas sniedzas no Ramatas ietekas Salacā līdz Dauģēnu klintij. Takā ir uzlabots segums, izveidoti tiltiņi, laipas, kāpnes, atpūtas vietas un informācijas stendi. Taka ir piemērota pastaigu cienītājiem, kā arī nūjotājiem.

Dauģēnu dabas taka ir turpinājums Skaņākalna parka takām. Abu taku kopgarums sasniedz 13 km. Skaņākalna parks izsenis pazīstams kā iecienīta vieta tūristiem un dabas mīļotājiem. Šogad arī parks papildinājies ar jaunām aktivitātēm, kas sevišķi iecienītas būs bērniem – «Putni salido mājās».

Dauģēnu dabas takas publiskā atklāšana notiks 20.septembrī, kad Mazsalacas vidusskolas skolēni un citi interesenti aicināti papildināt zināšanas par dabu «Zaļajās klasēs» un doties pārgājienā ar interaktīvu darbošanos pa taku, novērtējot nule izbūvēto infrastruktūru.

 

Raksts: “Nodota ekspluatācijā garākā dabas taka Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā”, Zane Rubene, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 28.08.2013

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1582/

Plašāka informācija: lejupielādēt (380KB)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *